گزارش : هدست واقعیت مجازی اپل عنوان WWDC 2023 را به خود اختصاص می‌دهد

فعالیت همه جانبه اپل در راستای راه اندازی هدست واقعیت مجازی

گزارش : هدست واقعیت مجازی اپل عنوان WWDC 2023 را به خود اختصاص می‌دهد

بر اساس گزارش های منتشر شده در هفته های اخیر، شاهد نزدیک شدن اپل به رونمایی از اولین نسخه از هدست های واقعیت مجازی این برند معتبر هستیم. هرچند از چند سال گذشته شاهد انتشار رندر های مختلفی از این محصول توسط رسانه ها بودیم. طبق گزارش های معتبر از این شرکت، انتظار می‌رود در رویداد WWDC 2023 شاهد رونمایی از این محصول باشیم.

طبق گفته یکی از افشاکننده های اپل، این شرکت در رویداد پیش رو که در تاریخ ۵ ژوئن ۲۰۲۳ برگزار خواهد شد، تمرکز زیادی روی بخش VR و AR خواهد داشت، علاوه بر آن طبق برنامه ریزی های صورت گرفته توسط اپل به نظر می‌رسد این غول کوپرتینویی در حال آماده سازی خط تولید خود برای رونمایی از یک محصول سخت افزاری جدید است.

از آنجایی که رویداد WWDC اپل صرفا برای رونمایی محصولات نرم افزاری این شرکت اختصاص پیدا می‌کند، انتظار می‌رود حداقل نرم افزار و بستر Apple Reality در این مراسم برای کاربران نمایش داده شود. حتی احتمال اینکه اپل یک نسخه اولیه از هدست واقعیت مجازی خود را به صورت آزمایشی در این رویداد به نمایش بگذارد نیز وجود دارد.

هدست واقعیت مجازی اپل

چون هجوم همه جانبه اپل به سمت واقعیت مجازی از ماه های گذشته بسیار مشهود بوده و به نظر می‌رسد خودخواهی این شرکت در رسیدن به هدف خود بسیار جدی است. یکی از دلایلی که شرکت کوپرتینویی به صورت جدی این برنامه را دنبال می‌کند، شرکت کره‌ای سامسونگ است. اپل به خوبی می‌داند که اگر در این حوزه پیشرفت نکند، سامسونگ با توجه سرمایه اولیه و تکنولوژی های موجود، زودتر از اپل به این تکنولوژی دسترسی پیدا خواهد کرد.

مشخصات هدست واقعیت مجازی اپل (احتمالی)

بر اساس شایعات منتشر شده، انتظار می‌رود هدست واقعیت مجازی اپل از نمایشگر های ProMotion یا Retina با رزولوشن ۴K ساخته شود. همچنین این هدست قابلیت اتصال به اینترنت و اکوسیستم اپل را خواهد داشت و صرفا برای اتصال به یک سیستم سخت افزاری نخواهد بود.

یعنی امکان اینکه شاهد اتصال هدست واقعیت مجازی اپل به اپل واچ و یا حتی آیپد ها باشیم. همچنین انتظار می‌رود زنجیره تامین کنندگان اپل به لطف حرکت به سمت نمایشگر های اولد افزایش پیدا کند و شرکت چینی OEM نیز جزو تامین کنندگان این شرکت برای مک بوک های سال ۲۰۲۳ باشد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع notebookcheck

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.