نیرودهی نیروگاه های پردازنده گرافیکی NVIDIA H100 به مراکز داده هوش مصنوعی جهان 

نیرودهی نیروگاه های پردازنده گرافیکی NVIDIA H100 به مراکز داده هوش مصنوعی جهان

مطابق آخرین اخبار منتشر شده توسط NVIDIA، این شرکت ادعا کرد که پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA H100 در سال آینده به سطح نصب شده ۳.۵ میلیون واحد خواهند رسید و از برق کافی برای تامین انرژی کل کشورها استفاده خواهند کرد.

با توجه به اعداد و ارقام در مقایسه با منبع تحلیل بازار، Stock Talk، به نظر می رسد جنسن هوانگ، مدیر عامل گروه هوش مصنوعی، معیارهای جدیدی را نه تنها از نظر مقدار پول، بلکه از نظر مصرف انرژی نیز تعیین کرده است.

در مجموع ۳.۵ میلیون واحد از NVIDIA H100 وجود دارد و تقریباً ۱۳۰۰۰ گیگاوات ساعت برق در سال مصرف می کنند. پیش از این، مصرف برق با رونق استخراج ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰ مرتبط بود، زیرا استخراج ارز دیجیتال ۱۷۳.۴۲ تراوات ساعت برق مصرف می کرد.

NVIDIA H100

میزان قدرت و نیرودهی پردازنده های NVIDIA H100

انتظار می رود پردازنده های گرافیکی هوش مصنوعی NVIDIA H100 در سراسر جهان به اندازه مصرف سالانه کشورهایی مانند گواتمالا و لیتوانی از برق استفاده کنند. این واقعیت را نمی توان انکار کرد که پردازنده های گرافیکی هوش مصنوعی تیم گرین به طور گسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته اند، نه تنها به دلیل تلاش های این شرکت برای تقویت سخت افزار و نرم افزار خود، بلکه به دلیل اینکه NVIDIA در خط مقدم ارائه های خود قرار دارد.

با این حال، به نظر نمی رسد که به همین جا متوقف شود، زیرا این شرکت قصد دارد سال آینده بین ۱.۵ تا ۲ میلیون دستگاه بفروشد، به این معنی که ارقام مصرف انرژی تقریباً سه برابر امروز خواهد بود. جالب است که ببینیم کشورها چگونه با چنین وضعیتی کنار می آیند، زیرا تعداد شتاب دهنده های هوش مصنوعی مستقر شده تنها با توسعه سریع و افزایش تقاضا برای هوش مصنوعی در حال افزایش است.

NVIDIA H100

همچنین، تعدادی از ابررایانه‌ها در سال‌های آینده شروع به فعالیت خواهند کرد و شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی پیشرفته NVIDIA و رقبای آن را غافلگیر می کنند. بنابراین انتظار می‌رود مصرف انرژی در بخش‌های صنعتی و مراکز داده مرتبط با هوش مصنوعی همچنان رو به رشد باشد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.