سامسونگ نمونه اولیه صفحه نمایش تاشو ۳۶۰ درجه را به نمایش گذاشت

ابتکار عمل در دستان شرکت کره‌ای

سامسونگ نمونه اولیه صفحه نمایش تاشو ۳۶۰ درجه را به نمایش گذاشت

سامسونگ دیسپلی یک نمونه اولیه از نمایشگر و لولای جدید را به نمایش گذاشت که قابلیت خم شدن به بیرون و به داخل را دارد. این روند با عنوان Flex In & Out شناخته می‌شود و به لولای گوشی این اجازه را می‌دهد که به صورت ۳۶۰ درجه جمع شود، این در حالی است که دیگر شرکت ها به ساختار گوشی های تاشو دست پیدا نکردند.

تصاویر نمونه اولیه از این نمایشگر در سایت The Verge به نمایش گذاشته شده است که هنوز اطلاعات کافی از آن در دسترس نیست و هنوز مشخص نشده است که آیا این پنل به صورت تجاری وارد خط تولید سامسونگ دیسپلی خواهد شد یا خیر.

استفاده از این پنل، باعث می‌شود ضخامت گوشی کمتر از نسل فعلی گوشی های تاشو سامسونگ باشد. علاوه بر آن، فضای زیادی برای ماژول دوربین و استفاده از باتری بزرگتر به وجود می‌آید که نشان از اهمیت استفاده از پنل متفاوت با مکانیزم لولای ۳۶۰ درجه است. علاوه بر آن این نوع پنل می‌توان مصرف کمتری نیز نسبت به مدل های فعلی به اشتراک بگذارد.

طبق ادعای سامسونگ، انتظار می‌رود تو رفتگی نمایشگر هنگام باز شدن کامل صفحه نمایش، در نسخه جدید از بین برود و شاهد یک صفحه نمایش صاف با قابلیت تا شدن ۳۶۰ درجه باشیم. البته پیاده سازی این نوع پنل برای گوشی های تاشو سامسونگ، هزینه های زیادی برای این غول کره‌ای به همراه خواهد داشت که باید منتظر باشیم و عملکرد موفقیت آمیز این شرکت کره‌ای در بازار گوشی های تاشو را مشاهده کنیم. البته سامسونگ از دیگر رقبای خود، مخصوصا اپل فاصله زیادی در این حوزه ایجاد کرده و بعید به نظر‌ می‌رسد، شرکتی سامسونگ را تهدید کند.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع gsmarena

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.