نمایشگر آیفون ۱۴ پرومکس جایزه دیسپلی میت را دریافت کرد

بهترین نمایشگر موجود میان گوشی های هوشمند

گوشی آیفون ۱۴ پرومکس به عنوان جدیدترین پرچمدار اپل، هفته گذشته رونمایی شد. این گوشی هوشمند در تست های صورت گرفته توسط دیسپلی میت، رتبه نخست را به خود اختصاص داده است. این عنوان قبلا در اختیار گوشی آیفون ۱۳ پرومکس بود که عملکرد بسیار مناسب نمایشگر آیفون ۱۴ پرومکس، این جایگاه را برای سال دوم برای پرچمداران اپل رزرو کرد.

آیفون ۱۴ پرومکس در تست های DisplayMate، امتیاز کلی A پلاس را به دست آورده و نشان می‌دهد پرچمدار جدید اپل از نظر نمایشگر، عملکرد خارق العاده ای دارد. این گوشی دارای حداکثر روشنایی ۲۳۰۰ نیت و نسبت کنتراست بی نهایت است. اما اپل ادعا می‌کند نمایشگر این گوشی روی حداکثر روشنایی ۲۰۰۰ نیت تنظیم می‌شود.

اما تست هایی که روی نمایشگر این دستگاه انجام گرفته، نشان می‌دهد همان روشنایی ۲۳۰۰ نیت توسط صفحه نمایش آیفون ۱۴ پرومکس ارائه می‌شود. پنل نمایشگر این گوشی کمترین بازتاب صفحه نمایش را دارد و حدود ۴.۵ درصد از کل نمایشگر به بازتاب روشنایی اختصاص پیدا می‌کند که روشنایی کل پنل نمایشگر را به خود اختصاص می‌دهد.

ویژگی نمایشگر آیفون ۱۴ پرومکس

گوشی آیفون ۱۴ پرومکس، بالاترین میزان کنتراست محیط نور را ارائه می‌دهد که تابحال در هیچ یک از گوشی های هوشمند وجود ندارد. این تست با مولفه های زیادی سنجیده می‌شود. مولفه هایی مانند دقت رنگ در رنگ سفید، دقت رنگ مطلق، دقت کنتراست تصویر و مقیاس شدت به همراه حداکثر درخشندگی است.

نتایج این تست ها، قدرت و کیفیت نمایشگر را به طور کامل به نمایش می‌گذارد و گوشی آیفون ۱۴ پرومکس نیز با بهترین نمره از این تست ها خارج شده است. نزدیکترین رقیب به نمایشگر این گوشی بعد از آیفون ۱۳ پرومکس، گوشی سامسونگ گلکسی S22 اولترا است که با پنل POLED داینامیک ۲ ایکس عرضه شده است.

بخاطر اینکه نمایشگر های نسخه آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرومکس توسط سامسونگ تامین شده، احتمال اینکه در نسل بعدی شاهد موفقیت های زیادی برای پرچمدار سامسونگ باشیم وجود دارد. دلیل این کار نیز بخاطر ایجاد نوآوری های هوشمندانه و حساب شده توسط سامسونگ است.

سامسونگ ادعا کرده، تمامی نسخه های سری گلکسی S23 از نوآوری های هوشمندانه برخوردار خواهند بود و این نشان می‌دهد احتمال اینکه اوایل سال ۲۰۲۳، شاهد از دست رفتن رتبه برتر دیسپلی میت باشیم وجود دارد. در حال حاضر نماینده اپل در صدر قرار دارد و باید تا زمان رونمایی سری گلکسی S23 توسط سامسونگ منتظر باشیم.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی__

منبع gizmochina
2 دیدگاه
  1. سلام دوستان میگه

    لامصب پنل این ۱۴ پرو مکس آنقدر کیفیت وحشتناک و خارق العاده ای داره که فکر نمیکتم گوشی بتونه بهش برسه مگر پرچمدار آینده خود اپل

  2. ایاز میگه

    نم

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.