نسخه ویژه سامسونگ Exynos 2400 با پردازنده ۱۰ هسته ای عرضه می شود

نسخه ویژه سامسونگ Exynos 2400 با پردازنده ۱۰ هسته ای عرضه می شود

اخیرا منابعی چون وب سایت چینی AnTuTu پیش بینی کرده است که شرکت Samsung سال آینده دوباره از چیپست Exynos برای برخی از واحدهای گلکسی S24 خود استفاده خواهد کرد. کشورهای اروپایی، آفریقایی و برخی از کشورهای آسیایی می توانند سری گلکسی اس ۲۴ را با پردازنده سامسونگ Exynos 2400 بر اساس فرآیند تولید ۴ نانومتری دریافت کنند.

سامسونگ Exynos 2400

مشخصات احتمالی سامسونگ Exynos 2400

این منبع ادعا کرده است که در حال حاظر یک پردازنده ۱۰ هسته ای با پیکربندی ۱ + ۲ + ۳ + ۴ در برنامه های این شرکت وجود دارد. هسته اصلی Cortex-X4 با فرکانس ۳.۱ گیگاهرتز است، در حالی که بخش دوم از هسته های Cortex-A720 با سرعت ۲.۹ گیگاهرتز تشکیل شده است. مجموعه‌ای از ۳x Cortex-A720s نیز با فرکانس ۲.۶ گیگاهرتز کار می‌کنند و برای کارهای کم‌تر، ۴ هسته Cortex-A520 با کلاک ۱.۸ گیگاهرتز باید کار کنند. تمامی هسته ها بر اساس معماری ARMv9 ساخته شده اند.

در مورد پردازنده گرافیکی، این پردازنده گرافیکی ارتقا یافته Xclipse 940 با دو برابر تعداد GPU با فناوری AMD RDNA 2 خواهد بود. در حالی که Xclipse 920 دارای سه WGP با دو واحد محاسباتی است، Xclipse 940 دارای شش WGP برای مجموع ۱۲ هسته GPU است. اینکه آیا این برای رقابت با نسل سوم اسنپدراگون ۸ کافی است یا عملکرد دو برابری اگزینوس ۲۲۰۰ مشخص نیست.

سامسونگ Exynos 2400

علاوه بر این، سامسونگ Exynos 2400 از حافظه رم LPDDR5X و حافظه UFS 4.0 پشتیبانی می کند، در حالی که ISP جدید می تواند سنسورهای دوربین ۳۲۰ مگاپیکسلی و فیلمبرداری ۸K با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه را مدیریت کند. احتمالاً یک مودم جدید اگزینوس ۵۳۰۰ نیز ارائه خواهد شد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.