نسخه جدید بتای مرورگر اج با قابلیت محدود کننده رم برای بهبود عمکلرد معرفی شد

نسخه جدید بتای مرورگر اج با قابلیت محدود کننده رم برای بهبود عمکلرد معرفی شد

به تازگی طی تنظمیات جدیدی که از طرف شرکت Microsoft منتشر شد، طبق توضیحات موجود این عنوان کاملا در بخش های عمکلرد چندوظیفگی تمامی مشکلات براساس ساختار رم را تنظیم می کند. کاهش چنین آماری در این بخش می تواند سرعت و پردازش یک سیستم را تا حد ممکن بهینه سازی کند.

البته، فشرده سازی نسخه جدید بتای مرورگر اج در بخش های اصلی محدود کننده رم، کاملا قابلیت تنظیمات سفارشی دارد که برحسب نیاز هر سیستم می تواند از ۱ گیگابایت تا ۱۶ گیگابایت رم کاملا تنظیم شود. اکثرا بیشتر کاربران در بحث مرورگرهای معروف مشکل اشغال حافظه را دارند اما برای جلوگیری از چنین مشکلات وجود ویژگی محدود سازی در هر بخش می تواند سرعت خوبی را ارائه بدهد.

بیشتر بخوانید:

 

ویژگی های نسخه جدید بتای مرورگر اج

با در نظر گرفتن تکنولوژی های گذشته، کاربران در بستر فضای اینترنت از صفحات و وب سایت های محدودی برخوردار بودند. عملا هم هیج سرعت یا عمکلرد دقیقی در بین هیچ یک از نمونه های موجود دیده نمی شد. اتصال های اصلی بسیار کند بودند و مشکلات بزرگی مانند پرشدن حافظه در یک نسخه قدیمی وجود نداشت. دلیل اصلی این موضوع نبود صفحات پرحجم و پرترکیب بود که حداکثر ۱۰۰ کیلوبایت هم نمی شد.

البته بعد از چند سال هزاران نمونه وارد این حوزه شدند که با اتصالات سریع تر و گسترش منابع HTML و جاوا اسکریپت منجر به ایجاد ۲۰۰۰ کیلوبایت داده شد که حدود ۲۰ برابر عملکرد کلی حافظه افزایش یافت.

در کنار تمامی موارد بعدها بخش های زیادی ایجاد شد که در هر صفحه برای تبلیغات و کوکی ها و عناصر گرافیکی وب سایت ها در هر برگه حدود ۱۰۰ مگابایت فضای ذخیره سازی را پر می کردند. برای مثال در نسخه های جدید مانند گوگل کروم اگر کاربر چندین صفحه را در یک لحظه باز کند، این باعث می شود که حدود ۴ گیگابایت در عملکرد کلی تاثیر داشته باشد.

موتور رندر بزرگی که در نسخه جدید بتای مرورگر اج ایجاد شده است، در بخش اکسپلور و کلاسیک این برنامه کاملا مشکلات مشابهی دارد. یکی از روش هایی که در محدودسازی عملکرد رم استفاده می شود تب های Sleeping Tabs بود که البته در کل فعالیت فقط ۴ گیگابایت را در بخش کلی می توانست بهینه سازی کند. البته مشکلات سیستم مورد نیاز این مرورگر در ویندوز ۱۱ کاملا برطرف شده است.

یک بخش دیگری که در ادامه به این برنامه اضافه شد Resource Controls بود که کاربران می توانند با این قابلیت رم اصلی دستگاه را در حین بازی همیشه روشن نگه دارند. این ویژگی در کنار مرورگر تحت عنوان یک نوار دیده می شود که تحت عنوان محدود سازی رم از ۱ تا ۱۶ گیگابایت عملکرد را ایجاد می کند.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

 

منبع notebookcheck

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.