نحوه نصب VirtualBox در کامپیوترهای مک اپل

نحوه نصب VirtualBox در کامپیوترهای مک اپل

مطمئنا هزینه های اضافی برای سیستم عامل های مجازی ویندوز و لینوکس تحت عنوان رابط کاربری کامپیوترهای مک می تواند برای بعضی از کاربران مشکل ساز باشد. VirtualBox یکی از جایگزین های اصلی در این مواقع است که می تواند در دستگاه های مک به بهترین شکل کارآمد باشد و توانایی عملکرد و پردازش خوبی را ارائه بدهد.

VirtualBox دارای نسخه های کاملا سازگار با کامپیوتر های مک می باشد که توسط توسعه دهنده های بزرگی ایجاد شده است. البته در بعضی مواقع ممکن است با چندین مشکل مواجهه شوید اما عملکرد و قدرت در طول تمامی فعالیت ها حفظ می شود. توضیه ما برای دریافت بهترین نتیجه استفاده از نسخه های قدیمی تر می باشد چرا که Oracle شرکت تولید کننده این سیستم عامل طی مدت زیادی این پلتفرم را برای دستگاه های مک بروزرسانی نکرده است.

نحوه نصب VirtualBox در کامپیوترهای مک

مراحل کلی برای نحوه نصب VirtualBox در کامپیوترهای مک اپل طی بررسی نسخه های مناسب برای دستگاه های مورد نظر بدن شکل است:

در مرحله اول باید صفحه VirtualBox Downloads مراجعه کنید و در بخش پایین نسخه ۷.۰.۸ را انتخاب نمایید. سپس روی گزینه Developer Preview for macOS / Arm64 (M1/M2) کلیک کنید تا نسخه اصلی برای کامپیوترهای مک دانلود شود. در نهایت یک فایل DMG دریافت خواهید کرد که در پوشه Downloads قرار خواهد گرفت.

۱. فایل مورد نظر را اجرا کنید و برروی VirtualBox.pkg دوبار کلیک نمایید تا برنامه اصلی اجرا شود.

۲. شما باید تمامی دستور العمل های موجود را دنبال کنید تا در آخر فرآیند از شما رمز عبور درخواست کند. در نهایت پس از نصب کلی VirtualBox از شما سوالی مبنی بر حذف فایل DMG ارسال می کند. پس از این مرحله پلتفرم موجود کاملا در کامپیوتر مک شما نصب می شود و می توانید برای راه اندازی کامل از بخش Spotlight Search ،Launchpad یا پوشه Applications برنامه را اجرا کنید.

 

بیشتر بخوانید:

 

راه اندازی VirtualBox در کامپیوترهای مک 

قبل از اعمال تمامی تغییرات شما باید فایل ISO را برای سیستم عامل انتخاب شده که برای نصب وجود دارد دانلود کنید. گزینه های متعددی برای این کار وجود دارد اما شما می توانید از Obuntu برای راه اندازی کامل استفاده کنید.

۱. در مرحله اول VirtualBox اجرا کنید و روی گزینه New کلیک نمایید.

۲. سپس یک نام برای این فایل وارد کنید و یک فضای ذخیره سازی مناسب را برای اجرای فایل ISO انتخاب نمایید. همانند مرحله قبل اگر از سیستم عامل اوبونتو استفاده کنید این پلتفرم آن را به صورت خودکار شناسایی می کند و نسبت به تمامی موارد سایر جزئیات را فراهم می کند. البته اگر نیاز دارید که تنظیمات اصلی برروی سیستم مهمان اجرا شود کادر Skip Unattended Installation را انتخاب کنید.

 

۳. در این مرحله باید نسبت به تنظیمات موجود نام کاربری و رمز عبور حساب اصلی خود را وارد کنید.

۴. پس از ارائه تمامی جزئیات مربوط به حساب کاربری، باید در این بخش منبع VM را مانند اطلاعات رم و پردازنده را انتخاب کنید. این موارد کاملا مطابق با سیستم عامل شما می باشد و حدود نیمی از حافظه رم و تعداد هسته های مک به این پلتفرم اختصاص داده می شود.

۵. انتخاب گزینه های VM بخش بعدی در فضای ذخیره سازی این سیستم است. موارد لازم را نسبت به نیاز خودتان بررسی کنید و حتما مقدار مورد نیاز را بیشتر باشد. برای مثال حداقل فضای ذخیره سازی مجازی ۲۵ گیگابایت مناسب است.

۶. اکنون خلاصه‌ای از کلیت فضای ذخیره سازی و پیکربندی از VirtualBox نشان داده می شود. برای همین باید تمامی موارد موجود را مورد بررسی قرار بدهید تا فایل اصلی VM را انتخاب کنید و سپس روی گزینه Finish کلیک نمایید.

۷. ممکن است این فرآیند چند دقیقه طول بکشد تا نصب کلی سیستم عامل VirtualBox اعمال شود. پس از اتمام این روند، در منوی کناری این برنامه ماشین مجازی اصلی را پیدا کنید و روی گزینه Start کلیک نمایید تا فایل موجود اجرا شود.

در نهایت، VirtualBox برای تمامی نیازهای شما مطابق ماشین مجازی کاملا کارآمد است اما توانایی کلی آن در فعالیت های بازی و پردازش های سنگین چندان خوب نیست. با اینکه تمامی موارد موجود در این سیستم عامل رایگان است اما بعضی از جزئیات تحت عنوان پشتیبانی و ویژگی های اصلی کاملا محدود می باشد. توصیه ما برای اجرای یک VM ماشین مجازی به شکل کامل در پلتفرم Parallels Desktop یا UTM است.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __
منبع makeuseof

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.