نحوه شخصی سازی صفحه قفل در اندروید ۱۴: ایجاد ظاهری جدید و جذاب

نحوه شخصی سازی صفحه قفل در اندروید ۱۴: ایجاد ظاهری جدید و جذاب

اندروید ۱۴، با ظاهری جدید و انبوهی از ویژگی‌های جذاب، بار دیگر کاربران را مجذوب خود کرده است. یکی از این قابلیت‌های کاربردی که در نسخه‌های قبلی توسط Google حذف شده بود، امکان شخصی‌سازی ویجت‌های صفحه قفل است. بازگشت این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا با اضافه کردن میانبرهای مورد نظر خود به صفحه قفل، به سرعت و به آسانی به آنها دسترسی داشته باشند و از تجربه کاربری لذت ببرند.

مراحل گام به گام نحوه شخصی سازی صفحه قفل در اندروید ۱۴

۱. هر نقطه از صفحه اصلی را لمس کنید و نگه دارید.
۲. روی گزینه Wallpaper & style ضریه بزنید تا منوی تنظیمات مربوط به ظاهر و استایل گوشی شما باز شود.

 

۳. بر روی بخش Lock screen ضربه بزنید و در این بخش، تنظیمات مربوط به صفحه قفل گوشی ویرایش کنید.
۴. در مرحله بعد به بخش پایین بروید و گزنه Shortcuts انتخاب کنید.

 

۵. انتخاب میانبر برای سمت چپ صفحه قفل، در این مرحله از میان لیست میانبرهای موجود، مواردی که نیاز دارید را انتخاب کنید.
۶. انتخاب میانبر برای سمت راست صفحه قفل، به طور مشابه می‌توانید میانبر دلخواه خود را برای سمت راست صفحه قفل نیز انتخاب کنید.

 

فرآیند تغییر میانبرها بسیار ساده و سریع است و تنها چند ثانیه طول می‌کشد. انتخاب میانبرها ممکن است کمی زمان‌بر باشد، چرا که تنها دو اسلات برای قرار دادن میانبرها در صفحه قفل وجود دارد. توصیه می‌شود میانبرهایی را انتخاب کنید که به طور مرتب از آنها استفاده می‌کنید، مانند چراغ قوه، دوربین، پخش موسیقی، نقشه، مخاطبین و … .

برای استفاده از میانبرها، کافی است نماد آنها را در صفحه قفل فشار داده و نگه دارید. برای برخی میانبرها، مانند چراغ قوه، پس از روشن شدن، باید مجدداً آنها را فشار داده و نگه دارید تا خاموش شوند.

ایده‌هایی خلاقانه برای شخصی سازی صفحه قفل در اندروید ۱۴

میانبرها را بر اساس نیازهای خود تنظیم کنید: اگر به طور مرتب از دوربین استفاده می‌کنید، می‌توانید میانبر آن را در سمت چپ صفحه قفل قرار دهید تا به سرعت به آن دسترسی داشته باشید.

از میانبرها برای دسترسی سریع به مخاطبین خاص استفاده کنید: می‌توانید میانبر مخاطبین اعضای خانواده یا دوستان صمیمی خود را در صفحه قفل قرار دهید تا به سرعت با آنها تماس بگیرید یا پیام ارسال کنید.

از میانبرها برای سرگرمی خود استفاده کنید: می‌توانید میانبر برنامه پخش موسیقی مورد علاقه خود را در صفحه قفل قرار دهید تا به سرعت به آهنگ‌های مورد علاقه خود گوش دهید.

با اندروید ۱۴، دنیایی از امکانات جدید برای شخصی‌سازی و ارتقای تجربه کاربری پیش روی شماست. شخصی‌سازی صفحه قفل تنها یکی از این امکانات جذاب است که به شما امکان می‌دهد تا گوشی خود را به ابزاری منحصر به فرد و کارآمد تبدیل کنید. با خلاقیت و ایده‌پردازی، می‌توانید صفحه قفل خود را به گونه‌ای طراحی کنید که کاملاً متناسب با سلیقه و نیازهای شما باشد.

امیدواریم این راهنمای جامع برای شما مفید بوده باشد و الهام‌بخش ایده‌ های جدیدی برای سفارشی‌سازی صفحه قفل شما باشد!

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

 

منبع androidcentral

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.