نحوه ریست کردن سیری در آیفون و مک: تنظیمات جدید برای عملکرد بهتر

نحوه ریست کردن سیری در آیفون و مک: تنظیمات جدید برای عملکرد بهتر!

احتمالا شما هم در دستگاه های Apple مشکل تشخیص صدا را تجربه کرده‌اید، یا نمی‌توانید Hey Siri را فعال کنید، در این صورت باید یک راه حل مناسب برای رویه این مانع ایجاد شود. برای همین در پست ویژه نحوه ریست کردن سیری در آیفون و مکتلاش خواهیم کرد بهترین و ساده ترین روش های موجود برای تشخیص صدای بهتر را ارائه نماییم.

نحوه ریست کردن سیری در آیفون

متأسفانه اپل دکمه Reset را در سیری قرار نداده است. در صورت نیاز، می توانید تمامی تنظیمات را با یک گزینه ساده در بخش های دیگر تنظیم کنید. اقدامات کامل بدین شکل می باشد:

۱. به برنامه تنظیمات در دستگاه خود بروید.

۲. پس از اسکرول به پایین، سیری و جستجو را انتخاب کنید.

۳. با ضربه زدن روی تنظیمات گوش دادن که در بالا قرار دارد، تنظیم خاموش را انتخاب نمایید.

۴. پس از مدت کوتاهی، بر اساس انتخاب شخصی خود، بین دستورالعمل های صوتی Siri و Hey Siri یکی را انتخاب کنید.

۵. هنگام انجام این کار، از شما خواسته می شود که سیری را از ابتدا راه اندازی کنید. یکی یکی عباراتی را که روی صفحه نمایش شما نشان داده می شود با ضربه زدن روی Continue تکرار نمایید.

برای اینکه سیری دوباره صدای شما را تشخیص دهد، باید پنج جمله را تکرار کنید. پس از تکرار جمله قبلی، صفحه Siri Is Ready ظاهر می شود. پس از انتخاب Done، استفاده از سیری را به همان روش ادامه دهید.

 

نحوه ریست کردن سیری در مک

در دستگاه مک خود، می‌توانید سیری را به راحتی بازنشانی کنید. این روش کاملاً مشابه روش های بالا است زیرا از برنامه تنظیمات سیستم macOS استفاده می شود. این کاری است که باید انجام دهید:

۱. با کلیک بر روی لوگوی اپل در نوار منو، تنظیمات سیستم را از منوی کشویی انتخاب کنید. یا با استفاده از هر روش دیگری، System Preferences را در مک باز نمایید.

۲. با اسکرول به بخش پایین، Siri & Spotlight را از نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید.

۳. هنگامی که یک پاپ آپ تأیید ظاهر شد، با انتخاب Turn Off، تنظیمات Ask Siri را که در بالا در سمت راست قرار دارد، خاموش کنید.
پس از مدتی، موارد لازم Ask Siri را دوباره روشن نمایید.

۴. اکنون دستورالعمل های صوتی Siri یا Hey Siri را از بخش Listen برای تنظیم مستقیماً در زیر انتخاب کنید.

۵. یک پاپ آپ که درخواست می کند سیری را از ابتدا پیکربندی کنید ظاهر می شود. برای تکرار هر یک از پنج عبارتی که یک به یک ظاهر می شوند، روی Continue کلیک نمایید.

نحوه ریست کردن سیری در آیفون و مک:

در نهایت، با ایجاد این تنظیمات در مک ، سیری با موفقیت بازنشانی می شود.

البته باید توجه داشته باشید، که اگر سیری باز هم کار نکرد، این تنها یکی از چندین روشی است که باید برای عیب یابی دستگاه اپل خود استفاده می کنید. هنگامی که شخصی سازی سایر تنظیمات عملا هیچ کاربردی نداشته باشد، تمامی این مراحل به عنوان آخرین راه حل موجود قابل دسترسی هستند.

همچنین، استفاده از عبارت های صوتی Siri یا Hey Siri برای درخواست دستیار مجازی اپل پس از تنظیم مجدد و آموزش سیری برای تشخیص صدای شما کاملا آسان می باشد. اما نسبت به نیازهای کاربر، نحوه ریست کردن سیری در آیفون و مکمی تواند طی چند مرحله ساده تغییر یابد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __
منبع makeuseof

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.