نحوه استفاده از ویجت ChatGPT در اندروید: راه حلی آسان و کاربردی!

نحوه استفاده از ویجت ChatGPT در اندروید: راه حلی آسان و کاربردی!

همان طور که می دانید در حال حاظر دنیای ما تحت کنترل فناوری های هوش مصنوعی قرار گرفته است و هرروزه هزاران نمونه جدید برای این حوزه ایجاد می شود. هر کاربر می تواند هر سوال یا هر نوع موضوعی را از این ربات بپرسد و نتایج مناسب را دریافت کند. همچنین، نسخه اندروید این پلتفرم نیز طی چند مرحله ارائه شد و هم اکنون کاربران می توانند به صورت ویجت یا افزونه در صفحه نمایش از تمامی قابلیت های این فناوری استفاده کنند.

نحوه استفاده از ویجت ChatGPT در اندروید بسیار ساده است و به شما این امکان می دهد تا با استفاده از جستارهای صوتی، متنی، تصویری یا حالت مکالمه به سرعت فعالیت های خودتان را انجام دهید. به شکل ساده می توانید تمامی قابلیت های جدید این فناوری را به صفحه اصلی خود اضافه کنید و با شخصی سازی محیط آن کامل ترین نیازها را ایجاد نمایید. طریقه افزودن این افزونه بدین شکل است:

نحوه استفاده از ویجت ChatGPT در اندروید

قبل از تمامی فعالیت ها، شما باید آخرین نسخه موجود این برنامه را دانلود کنید. اگر از نمونه قدیمی تر از ۱.۲۰۲۴.۰۵۲ را در دستگاه خود دارید، نمی توانید قابلیت های جدید را فعال نمایید. البته، اندازه تعیین شده و قابل استفاده در ویجت ChatGPT حدود ۴×۲ است که در صفحه نمایش کلی می تواند یک سوم را اشغال کند.

دستورالعمل‌های نحوه استفاده از ویجت ChatGPT در اندروید به صورت کامل در بخش زیر ارائه شده است. اما به خاطر داشته باشید که تمامی نتایج اصلی بستگی به دستگاه شما دارد و تفاوت های جزئی وجود دارد.

۱. پس از باز کردن گوشی هوشمند خود، یک ناحیه خالی از صفحه اصلی را به مدت طولانی فشار دهید.

۲. از گزینه های پایین، ابزارک یا ویجت را انتخاب کنید.

۳. در نوار جستجو، ChatGPT تایپ کنید.

۴. برای جابجایی ویجت در صفحه اصلی، آن را به مدت طولانی فشار داده و به نقطه مورد نظر بکشید.

فعال کردن ویجت ChatGPT در اندروید

شما در هر حالتی تنها با یک لمس می توانید هر درخواستی را از ویجت ChatGPT درخواست کنید. برای تایپ یک سوال متنی، روی قسمت پیام ضربه بزنید و شروع به تایپ نمایید. همچنین، برای درخواست تصویر، می توانید روی دوربین یا نماد تصویر ضربه بزنید. البته ویژگی های نسخه قدرتمند تنها با عضویت ChatGPT Plus قابل دریافت است. اما برای کاربری آسان می توانید از طریق میکرفون دستگاه، دستورالعمل‌های صوتی را با انتخاب گزینه مورد نظر وارد کنید.

علاوه براین، در حالت کلی دستگاه اندروید شما این برنامه را به شکل تمام صفحه اجرا می کند. تنها کارایی این ویجت تحت عنوان میانبر برای راه اندازی و استفاده از برنامه ChatGPT است.

اما به صورت مثبت، وجود چنین میانبری می تواند فضای ساده تری برای نحوه استفاده از ویجت ChatGPT در اندروید ایجاد کند. چرا که  اتلاف فضای کمتری نسبت به یک محیط معمولی تر وجود دارد. در کل، این افزونه می‌تواند به امکانات بیشتری نیاز داشته باشد، به خصوص اگر قبلاً تعدادی زیادی زا برنامه اندروید نصب کرده باشید. توصیه ما استفاده از یک صفحه اضافی برای ایجاد این قابلیت است.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __
منبع makeuseof

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.