مودم سامسونگ Exynos Modem 5300 با Snapdragon X75 و ویژگی های منحصر به فرد دیگر معرفی شد

مودم سامسونگ Exynos Modem 5300 با Snapdragon X75 و ویژگی های منحصر به فرد دیگر معرفی شد

Samsung طی یک رویداد امروز از جدیدترین مودم خود یعنی Exynos Modem 5300 رونمایی کرد. مودم جدید ۵G که توسط سامسونگ معرفی شده است قادر است به زیر ۶ گیگاهرتز و mmWave 5G دست یابد و بهترین کیفیت موجود در اینترنت جهانی را ارائه کند. بر اساس مشخصات، به جرات می توان گفت که این مدل با مودم Qualcomm Snapdragon X75 که اوایل امسال با مشخصات مشابه معرفی شد، رقابت بزرگی خواهد داشت. Exynos Modem 5300 سامسونگ دارای عمر باتری بهتری نسبت به دیگر موارد موجود است، و ممکن است این سری در Google Pixel 8 به عنوان اولین گوشی هوشمند با این مودم معرفی شود.

Exynos Modem 5300 سامسونگ

مشخصات مودم سامسونگ Exynos Modem 5300

Exynos Modem 5300 سامسونگ دارای سرعت دانلود سریع تا ۱۰ گیگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود ۳.۸۷ گیگابیت در ثانیه را ارائه داده و همچنین از شبکه های ۵G مستقل (SA) یا غیر مستقل (NSA) پشتیبانی می کند. علاوه بر این، این مودم دارای فناوری‌های FR1، FR2 و EN-DC نیز است که برای کاربری بهتر از اینترنت بالاترین کیفیت ممکن را برای گوشی هوشمند فراهم می کند.

نکته مهمی درباره Exynos Modem 5300 سامسونگ این است که این مدل از چندین اتصال شبکه اینترنتی پشتیبانی کامل دارد. بنابراین تا زمانی که تلفن سازگار و مکانی که به آن متصل می شود، می توانید از بستر شبکه ۲G و حداکثر ۵G با آخرین کیفیت موجود استفاده کنید.

شرکت سامسونگ برای توسعه این مودم تلاش زیادی کرده است و این به این دلیل است که همراه با ارائه اینترنت پر سرعت مودم در بهره وری انرژی بهینه نیز پیشرو عمل کند. در طی تولید این مودم از فرآیند ۴ نانومتری EUV استفاده شده است تا در مصرف انرژی کارآمدتر باشد، که از نظر تئوری عمر باتری تلفن‌هایی که از مودم تغذیه می‌شوند را بهبود می‌بخشد.

Exynos Modem 5300 سامسونگ

نکته دیگری درباره Exynos Modem 5300 سامسونگ این است که این مودم به لطف کاربری رابط PCIe که از آن پشتیبانی می کند، به راحتی می تواند از چندین دستگاه یا چیپست پیشتیبانی کامل داشته باشد. همچنین در این مدل از آخرین استاندارد ۳GPP 5G NR Release 16 استفاده شده است. سامسونگ مطابق با این مدل اشاره کرد که کل چیپست شامل مودم، مدولاتور منبع، بافر زمان بندی، آرایه فازی، ماژول های PMIC و آنتن ها برای اطمینان از مدیریت صحیح اتصال دستگاه به دستگاه و باتری دستگاه طی فرآیند مناسبی ایجاد شده است تا پروسه صرفه جویی و مصرف خوب در آن به خوبی رعایت شود.

متأسفانه، این شرکت هنوز هیچ خبری مبتنی بر این که کدام دستگاه ها از جدیدترین مودم Exynos 5300 استفاده می‌کنند منتشر نکرده است. با این حال، طی اخباری که دریافت شده قرار است این شرکت از چیپست Tensor G3 در سری پیکسل ۸ استفاده کند.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.