موتور V16 بوگاتی که قراره موتور شیرون جدید باشه رونمایی شد؛

موتور V16 بوگاتی که قراره موتور شیرون جدید باشه رونمایی شد؛

تو یه نمایش تو لندن به اسم “Automotive Future Summit”، بوگاتی از یه موتور وحشی جدید به اسم V16 رونمایی کرد که قراره توی مدل بعدی شیرون استفاده بشه. این موتور هیبریدی دیگه از توربوشارژر استفاده نمی‌کنه، یه متر طول داره و با تموم شدن تولید Mistral و Bolide، به دوران موتور کلاسیک W16 هم پایان می‌‌ده.

با این موتور، ماشین می‌تونه فقط تو ۵ ثانیه از ۰ به ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت برسه.

موتور V16 بوگاتی که قراره موتور شیرون جدید باشه رونمایی شد؛

این V16 جدید به تنهایی بیشتر از ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت داره و توی یه سیستم هیبریدی پلاگین استفاده می‌شه. ولی صبر کن، یه چیزای دیگه هم هست! سه تا موتور الکتریکی هم بهش اضافه شده که دوتا برای چرخ‌های جلو و یکی برای عقب هستن. اینجوری قدرت کل سیستم به یه عدد باورنکردنی ۱۸۰۰ اسب بخار می‌رسه!

بوگاتی میگه که این ماشین می‌تونه تو ۵ ثانیه از ۰ به ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت، تو ۱۰ ثانیه به ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت و به یه حداکثر سرعت فوق‌العاده ۴۴۵ کیلومتر بر ساعت برسه.

برای کسایی که دوست دارن یه کم هم رانندگی الکتریکی داشته باشن، یه باتری ۲۴.۸ کیلووات ساعتی وجود داره که ۸۰ کیلومتر برد الکتریکی بهشون می‌ده.

عکس‌هایی که لو رفته نشون می‌دن که فضای داخلی یه حال و هوای کلاسیک داره و از طراحی پیچیده‌ی ساعت‌های مکانیکی سوئیسی الهام گرفته شده.

انتظار می‌ره که تولید این ماشین خیلی محدود باشه، شاید حتی کمتر از ۳۰۰ تا.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.