سامسونگ سنسور ۲۰۰ مگاپیکسل ISOCELL HP2 را برای گلکسی S23 اولترا معرفی کرد

سامسونگ سنسور ۲۰۰ مگاپیکسل ISOCELL HP2 را برای گلکسی S23 اولترا معرفی کرد

سامسونگ الکترونیکس امروز از جدیدترین سنسور خود با عنوان ISOCELL HP2 رونمایی کرد. این حسگر ۲۰۰ مگاپیکسلی دارای اندازه ۱/۱.۳ اینچ با پیکسل های ۰.۶ میکرومتر است که از فناوری جدیدی برای گسترش دامنه داینامیکی و همچنین افزایش باز تولید رنگ پشتیبانی می‌کند.

سامسونگ در بیانیه مطبوعاتی این محصول اعلام کرد، سنسور ساخته شده دارای وضوح تصویر بالا و همچنین فناوری جدید این شرکت کره‌ای است که روی جزئیات تمرکز خواهد کرد. به نوعی می‌توان گفت، این سنسور بهترین حسگر دوربین سامسونگ در سال های اخیر خواهد بود که بر روی قدرتمندترین گوشی این شرکت استفاده خواهد شد.

فناوری جدید Tetra2pixel نیز در کنار این محصول معرفی شد که عملکرد بسیار بهینه‌ای در محیط های کم نور برای حسگر ۲۰۰ مگاپیکسل به ارمغان می‌آورد. همچنین این فناوری باعث بهبود فیلمبرداری با کیفیت ۸K می‌شود که می‌توان گفت شاهکار شرکت کره‌ای در این بخش رقم خواهد خورد.

ویژگی سنسور ۲۰۰ مگاپیکسل ISOCELL HP2

سنسور 200 مگاپیکسل ISOCELL HP2 

طبق ادعای سامسونگ، سنسور ISOCELL HP2 قابلیت فیلمبرداری با سرعت ۱۵ فریم بر ثانیه را با وضوح ۲۰۰ مگاپیکسل دارد که دو برابر بهتر از نسخه HP3 و ۵۰ درصد بهتر از سنسور ۱۰۰ مگاپیکسل HM3 است. حفره عمودی دوگانه برای جلوگیری از نور های اضافی روی این سنسور قرار داده شده است. این بدان معناست که سنسور جدید سامسونگ توانایی جذب نور های بیشتر و حذف نور های اضافی را در ۰.۱ میلی‌ ثانیه دارد.

فناوری Super QPD نیز روی این حسگر پیاده سازی شده است که باعث می‌شود فوکوس خودکار سریع و دقیق‌تر حتی در شرایط کم نور فراهم شود. سنسور ۲۰۰ مگاپیکسل ISOCELL HP2 سامسونگ، اولین حسگر گوشی هوشمند است که از ویژگی Dual Slope Gain استفاده می‌کند. این قابلیت باعث می‌شود که نور های دریافتی به صورت آنالوگ به حسگر برسد و در نتیجه تمامی جزئیات در حالت عکاسی HDR ثبت خواهد شد.

علاوه بر آن، شاهد پشتیبانی از فیلمبرداری ۴K HDR با سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه خواهیم بود که از عملکرد بسیار فوق العاده‌ای برخوردار خواهد بود. کیفیت بسیار بالا در حالت فیلمبرداری و عکاسی و همچنین حذف نویز در بالاترین حد ممکن از ویژگی های مهم این حسگر به شمار می‌رود. این سنسور ۲۰۰ مگاپیکسل در حال تولید است و به همراه سری گلکسی S23 معرفی خواهد شد که تاریخ ۱ فوریه زمان آن خواهد بود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع gsmarena

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.