معامله اینترنتی خودرو در سایت‌ها در بهار ۱۴۰۳ ممکن میشود

معامله اینترنتی خودرو در سایت‌ها و سکوهای اینترنتی، در رشد اکوسیستم تجارت الکترونیکی کشور موثر خواهد بود. همچنین مردم میتوانند با سهولت، امنیت و اعتماد بیشتر معاملات خود را انجام دهند.

معامله اینترنتی خودرو

معامله اینترنتی خودرو از زبان رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

امین کلاهدوزان رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در حضور خبرنگاران گفت: حضور سکوهای اینترنتی در بازار خودرو باعث کاهش اختلافات و کلاهبرداری میشود. وی همچنین از تمام شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در این زمینه دعوت به همکاری کرد و اعلام کرد که پذیرش تقاضای اتصال سکوها تا اردیبهشت ۱۴۰۳ ادامه داشته و پیش بینی میشود مردم عزیز ایران بتوانند از طریق سکوهای منتخب به معامله بپردازند.

از سوی دیگر براساس حکم قانون در معامله اینترنتی خودرو، امکان استعلام آخرین وضعیت وسیله نقلیه شامل مشخصات هویتی مالک، وجود ممنوعیت‌های معاملاتی، سوابق تصادفات و نیز امکان استعلام وضعیت طرفین معامله شامل استعلامات هویتی، ممنوع‌المعامله بودن و غیره از طریق سکوها با رعایت حریم شخصی افراد، در اختیار دو طرف معامله قرار خواهد گرفت.

طرفین میتوانند قرارداد را بطور اینترنتی و برخط تنظیم و امضا کنند. پس از امضای قرارداد خریدار و فروشنده با اخذ نوبت به مراکز تعویض پلاک مراجعه و مراحل نقل و انتقال مالکیت را طی خواهند کرد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.