۸ راه حل برای مشکل ارسال نشدن عکس از آیفون به اندروید در برنامه Messages

۸ راه حل برای مشکل ارسال نشدن عکس از آیفون به اندروید در برنامه Messages

مشکل ارسال عکس از آیفون به دستگاه اندرویدی دارید؟ شاید یک اشتباه تایپی ساده در شماره گیرنده یا یک تنظیم غیرفعال باعث این مشکل شده باشد. در این مطلب، تمام راه‌حل‌های احتمالی را بررسی می‌کنیم تا مشکل ارسال عکس‌های شما از طریق برنامه Messages حل شود.

۱. شماره مقصد را دوباره بررسی کنید

اولین قدم این است که از ارسال پیام به شماره صحیح مطمئن شوید. اشتباه تایپ کردن یک یا دو رقم از شماره تلفن می‌تواند دلیل عدم دریافت پیام توسط مخاطب باشد. شماره تلفن را به دقت بررسی کنید. اگر شماره صحیح باشد، ممکن است مخاطب شما را مسدود کرده باشد.

۲. اتصال به اینترنت را بررسی کنید

برای ارسال پیام MMS به اتصال اینترنت نیاز دارید. مطمئن شوید که Wi-Fi یا داده تلفن همراه شما فعال است.

می‌توانید از طریق Control Center که با کشیدن انگشت به پایین از گوشه سمت راست صفحه در آیفون‌های دارای Face ID یا با کشیدن انگشت از پایین صفحه در آیفون‌های دارای دکمه Home قابل دسترسی است، Wi-Fi و داده تلفن همراه را فعال کنید.

۳. برنامه Messages را دوباره راه اندازی کنید

یک راه حل ساده دیگر، بستن اجباری و سپس راه اندازی مجدد برنامه Messages است. برای انجام این کار این روند را طی کنید:

۱. انگشت خود را به سمت بالا بکشید و نگه دارید تا برنامه‌های در حال اجرا در پس زمینه در صفحه اصلی آیفون شما نمایش داده شوند.

۲. به دنبال برنامه Messages بگردید و برای بستن اجباری آن، انگشت خود را به سمت بالا بکشید.

با این کار برنامه ریست شده و دوباره راه اندازی می‌شود.

۴. تنظیمات اپراتور را به روز کنید

اپراتور شما ممکن است به‌روزرسانی‌هایی را برای بهبود اتصال در آیفون شما منتشر کند. اگر با این مشکل مواجه شده‌اید، ممکن است به آخرین تنظیمات اپراتور خود به‌روزرسانی نکرده باشید. برای بروزرسانی تنظیمات اپراتور این مراحل را طی کنید:

۱. برنامه Settings را در آیفون خود باز کنید و به General بروید.

۲. روی About ضربه بزنید و چند ثانیه صبر کنید.

۳. اگر یک پاپ‌آپ به‌روزرسانی ظاهر شد، روی دکمه Update ضربه بزنید.

۴. پس از انجام این کار، به برنامه Messages برگردید و بررسی کنید که آیا می‌توانید پیام را ارسال کنید. اگر پاپ‌آپ به‌روزرسانی ظاهر نشد، به این معنی است که از آخرین تنظیمات اپراتور استفاده می‌کنید.

۵. آیفون خود را به روز کنید

به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری برای آیفون شما ضروری هستند، زیرا ویژگی‌های جدید و رفع اشکالات را برای بهبود تجربه شما ارائه می‌کنند. اپل به‌طور مرتب به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را برای آیفون‌ها منتشر می‌کند تا ویژگی‌های جدید را معرفی کند، عملکرد را بهبود بخشد و مشکلات را برطرف کند.

اگر مدتی است که نرم‌افزار آیفون خود را به‌روزرسانی نکرده‌اید، ممکن است نتوانید پیام تصویری ارسال کنید. با به‌روزرسانی به آخرین نسخه iOS، می‌توانید به راحتی این مشکل را حل کنید.

۶. ارسال به عنوان SMS را فعال کنید

با استفاده از برنامه Messages، می‌توانید یک متن، عکس یا ویدیو را از طریق iMessage برای یک کاربر آیفون دیگر ارسال کنید. اما برای ارسال پیام به یک کاربر اندرویدی، باید با دنبال کردن این مراحل، گزینه “Send as SMS” را در آیفون خود فعال کنید.

۱. Settings را در آیفون خود باز کنید و Messages را انتخاب کنید.

۲. به پایین اسکرول کنید و گزینه “Send as SMS” را پیدا کنید و آن را فعال کنید.

۳. پس از این، به گفتگو برگردید و دوباره سعی کنید تصویر را ارسال کنید.

۷. پیام‌رسانی MMS را فعال کنید

اگر گزینه MMS Messaging را برای برنامه Messages در آیفون خود فعال نکرده باشید، ممکن است با این مشکل مواجه شوید. برای فعال کردن آن تنظیمات زیر را دنبال کنید:

۱. Settings را در آیفون خود باز کنید.

۲. به پایین اسکرول کنید و Messages را انتخاب کنید.

۳. به پایین اسکرول کنید و کلید کنار “MMS Messaging” را فعال کنید.

اگر گزینه “MMS Messaging” را در منوی تنظیمات مشاهده نمی‌کنید، ممکن است اپراتور شما از آن پشتیبانی نکند.

با این حال، اگر این گزینه را فعال کرده‌اید، به برنامه Messages برگردید و دوباره سعی کنید تصویر را ارسال کنید. سپس، از گیرنده بخواهید بررسی کند که آیا اپراتور او از پیام‌رسانی MMS در دستگاه Android خود پشتیبانی می‌کند یا خیر.

۸. آیفون خود را ریستارت کنید

راه اندازی مجدد آیفون موثرترین و سریع ترین راه برای رفع اکثر مشکلات نرم افزاری است که ممکن است در آیفون خود با آن مواجه شوید. بنابراین، یک راه اندازی مجدد ساده می تواند این مشکل را نیز حل کند. برای ریستارت کردن آیفون خود، مراحل زیر را دنبال کنید، البته ممکن است بسته به مدل آیفون شما کمی متفاوت باشد:

آیفون‌های دارای Face ID: دکمه‌های صدا (بالا یا پایین) و دکمه پاور را به طور همزمان فشار دهید و نگه دارید تا لوگوی اپل نمایش داده شود.

آیفون‌های دارای دکمه Home: دکمه پاور را نگه دارید تا لوگوی اپل نمایش داده شود.

پس از روشن شدن مجدد آیفون، بررسی کنید که آیا می‌توانید تصویر را در Messages ارسال کنید.

این راه‌حل‌ها باید به شما در حل مشکل ارسال نشدن عکس از آیفون به اندروید کمک کند. اگر همچنان با مشکل مواجه هستید، برای راهنمایی بیشتر به پشتیبانی Apple مراجعه کنید و همچنین بررسی کنید که آیا اپراتور شما از MMS پشتیبانی می‌کند یا خیر.

__ تکنو دات مرجع اخبار تکنولوژی __
منبع makeuseof

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.