پردازنده Snapdragon 8cx Gen 4 می تواند رقیبی برای سری جدید Apple M باشد

پردازنده Snapdragon 8cx Gen 4cx Gen 4 می تواند رقیبی برای سری جدید Apple M باشد

طی سال گذشته، Qualcomm اعلام کرد که در حال آماده سازی یک پردازنده با کارایی بالا با کد Hamoa می باشد.این مدل اسنپ دارگون ۸cx Gen 4 نام خواهد داشت ولی باید منتظر خبر های رسمی باشیم، به تازگی این مدل در بستر سایت رتبه بندی آنلاین Geekbench ظاهر شده است. این منبع نام چیپست، ترتیب هسته های CPU و برخی جزئیات جالب دیگر منتشر کرده است.

پردازنده Snapdragon 8cx Gen 4

مشخصات پردازنده Snapdragon 8cx Gen 4

مطابق با لیست سایت Geekbench، پردازنده اسنپ دارگون ۸cx Gen 4 توسط توسعه دهنده Windows on Arm (WoA) Gustave Monce تایید شده است و دارای دو کلاستر CPU با مجموع ۱۲ هسته در آرایش کلاستر ۸ + ۴ است. تقریبا این خبر با گزارش های Kuba Wojciechowski در مورد این مدل مطابقت دارد. علاوه بر این، منابع Geekbench بیان کرده‌اند که کلاستر ثانویه با فرکانس ۲.۳۸ گیگاهرتز و خوشه اولیه ۳.۰ گیگاهرتز خواهد بود. در نتیجه، سرعت کلاک نهایی این پردازنده به ترتیب به ۲.۵ گیگاهرتز و ۳.۴ گیگاهرتز می باشد.

در بخش دوم کلاستر اسنپ دارگون ۸cx Gen 4 خطوط لوله‌ای با عملکرد بالا ایجاد شده است، و انتظار می رود ۸ هسته دیگر بخش عملکردی داشته باشند. طبق اطلاعات موجود در لیست به یک پردازنده گرافیکی Adreno اشاره شده است،اما جزئیات چندانی در مورد آن داده نشده است، زیرا ممکن است این مدل نیز همانند Snapdragon 8 Gen با پردازنده گرافیکی Adreno 740 یکپارچه،عرضه شود.

پردازنده Snapdragon 8cx Gen 4

اطلاعاتی که از لیست Geekbench در مورد اسنپ دارگون ۸cx Gen 4 دریافت شده چندان مفاهیم و جزئیات بزرگی برای کاربران نداشته است، اما بسیاری از منتقدان انتظار دارند که این مدل با پردازنده های سری M اپل رقابت خواهد کرد. کوالکام هم دقیقاًدر ساخت پردازنده های دسکتاپ ناشناخته است، بنابراین نتایج جالبی برای آینده خواهد داشت.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.