مشخصات اسنپدراگون ۷ پلاس نسل ۲ نشان می دهد که با اسنپدراگون ۸+ Gen 1 رقابت خواهد کرد

مشخصات اسنپدراگون ۷ پلاس نسل ۲ نشان می دهد که با اسنپدراگون ۸+ Gen 1 رقابت خواهد کرد

Qualcomm اخیراً چیپست جدید خود  اسنپدراگون ۷ پلاس نسل ۲ را به عنوان یک پردازنده برای گوشی های میان رده معرفی کرده است. این چیپست هنوز در هیچ یک از گوشی های هوشمند استفاده است، اما تابحال تست های گوناگونی انجام شده که نشان دهنده این است که نسبت به سایر چیپست ها این سری جدید اسنپدراگون ۷ پیشرفت قابل توجهی داشته است. این پردازنده بلافاصله با قدرت کامل با چیپست منتخب سال گذشته Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 رقابت خواهد کرد که در بسیاری از گوشی های پرچمدار به کار رفته بود.

مشخصات اسنپدراگون 7 پلاس نسل 2

مشخصات اسنپدراگون ۷ پلاس نسل ۲

اسنپدراگون ۷+ Gen 2 به عنوان جانشین اسنپدراگون ۷ نسل ۱ معرفی شد. اگر شما هم در شناسایی نام این پردازنده به مشکل خورده‌اید نگران نباشید چرا که سنت نام‌گذاری در این مدل ها همیشه به این شکل است. محصولات این برند تنها Snapdragon 7 + Gen 1 و Snapdragon 7 Gen 2 نمی باشد بلکه چندین مدل دیگر نیز در چیسپت های قدرتمند در عرصه تکنولوژی دارند. این پردازنده جدید نوید عملکرد بهتر و بهره وری انرژی بهتر را می دهد. هسته اصلی CPU Kryo با فرکانس ۲.۹۱ گیگاهرتز و دارای معماری CPU 1+3+4 است که عملکرد بیش از ۵۰ درصدی را نسبت به SD7 Gen 1 افزایش می دهد.

اخیرا مطابق با اخباری که دریافت شده قرار است اسنپدراگون ۷+ Gen 2 بروی Redmi Note 12 Turbo قرار بگیرد و بعداً Realme GT Neo 5 نیز از این چیپست استفاده نماید. نتایج آزمایش های این دو دستگاه نشان می‌دهد که SD 7+ Gen 2 ارتقاء عملکرد و قدرت بسیار خیره‌کننده‌ی را ارائه می‌دهد. تست بنچمارک AnTuTu v9 نشان می دهد که Realme GT Neo5 SE امتیاز کلی ۱,۰۰۹,۱۲۷ را با امتیاز CPU و GPU به ترتیب ۲۵۵,۲۴۶ و ۳۶۰,۳۰۶ به دست آورده است.

مشخصات اسنپدراگون 7 پلاس نسل 2

مقایسه اسنپدراگون ۷+ Gen 2 با اسنپدراگون ۸+ Gen 1

منبع اطلاعاتی AnTuTu نیز بیان کرد که پردازنده گرافیکی Adreno 725 Genero 725 GPU با اسنپدراگون ۷+ Gen 2 عملکرد بهتری دارد. Snapdragon 8 Gen 1 و Snapdragon 8 Gen 2 دارای پردازنده گرافیکی Adreno 730 و Adreno 740 هستند.

همانطور که منابع خبری Notebookcheck به آن اشاره کردند این بود که، اسنپدراگون ۷+ Gen 2 برای انجام وظایف اصلی CPU با Snapdragon 8 Gen 2 رقابت می کند. با این حال، مطبوعات خاطرنشان می کنند که در حالی که پردازنده گرافیکی Adreno 725 دو برابر عملکرد Adreno 642L موجود در اسنپدراگون ۷۷۸G است، اما همچنان از پردازنده گرافیکی Adreno 730 موجود در اسنپدراگون ۸ نسل ۱ عقب است.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.