نحوه مشاهده کاربران بلاک شده در گوشی های اندرویدی و مدیریت آنها

نحوه مشاهده کاربران بلاک شده در گوشی های اندرویدی و مدیریت آنها

اکثرا برخی مواقع ما کاربران و شماره هایی در گوشی های خود را به لیست سیاه اضافه می‌کنیم، برخی از این شماره ها بعدا مورد نیاز ما هستند. برای اینکه به آنها دسترسی داشته باشیم و ببینیم که کدام از کاربران را بلاک کردیم و آنها را به نوعی مدیریت کنیم. در این آموزش نحوه مشاهده شماره های بلاک شده و همچنین مدیریت آنها در دستگاه های مختلف را مورد بررسی قرار خواهیم داد، پس با تکنودات همراه باشیم.

مشاهده لیست بلاک Google Contacts

۱. مشاهده لیست بلاک Google Contacts

برای اینکه کاربرانی که در حساب گوگل خود بلاک کرده‌اید را مشاهده کنید، اول از همه باید نرم افزار Google Contacts را اجرا کنید. در قدم بعدی روی آیکون آچار یا همان تنظیمات کلیک کنید تا پنچره Fix & manage باز شود. در این مرحله روی گزینه Blocked numbers کلیک کنید تا پنجره جدیدی برای شما باز شود. همانند تصویر زیر، شماره هایی که بلاک کرده‌اید را مشاهده می‌کنید که با زدن دکمه های ضربدر، می‌توانید آن شماره ها را از لیست سیاه بردارید.

مشاهده کاربران بلاک شده در گوشی های سامسونگ

۲. مشاهده کاربران بلاک شده در گوشی های سامسونگ

در گوشی های سامسونگ نیز مراحل چندان پیچیده‌ای وجود ندارد. در اولین قدم به بخش تماس ها مراجعه کنید و روی سه نقطه کلیک کنید تا تب جدید برای شما باز شود. روی گزینه آخر یعنی Settings کلیک کنید تا یک صفحه جدید برای شما باز شود. در این بخش نیز روی Block numbers کلیک کنید تا لیست شماره هایی که در لیست سیاه شما قرار گرفته اند را مشاهده کنید. تمامی مراحل به صورت تصویری در پایین قرار داده شده است.

مشاهده شماره های بلاک شده در واتساپ

۳. مشاهده شماره های بلاک شده در واتساپ

از آنجایی که نرم افزار واتساپ یکی از اپلیکیشن های کاربردی و ارتباطی محسوب می‌شود، احتمال اینکه برخی کاربران در لیست سیاه وجود داشته باشند که نیاز به ارتباط مجدد با آنها را دارید وجود دارد. برای مشاهده مشاهده شماره های بلاک شده در واتساپ، وارد نرم افزار شوید و روی گزینه سه نقطه کلیک کنید و در تب باز شده گزینه Settings را انتخاب کنید. بعد از باز شدن صفحه جدید، روی گزینه Privacy کلیک کنید و در صفحه بعد روی گزینه Blocked contacts کلیک کنید تا شماره هایی که در واتساپ بلاک شده‌اند را مشاهده کنید.

مشاهده شماره های بلاک شده در Google Meet

۴. مشاهده شماره های بلاک شده در Google Meet

اپلیکیشن گوگل میت از دیگر نرم افزار های کاربردی و بسیار مهم اینترنت محسوب می‌شود که افراد زیادی با آن در ارتباط هستند. برای تشخیص شماره های بلاک شده در این نرم افزار نیز چند قدم ساده وجود دارد. در مرحله اول روی گزینه سه خط کلیک کنید تا تب جدید برای شما باز شود. در تب باز شده، روی گزینه Settings کلیک کنید تا یک پنجره برای شما باز شود. در این قسمت روی گزینه Calling settings کلیک کرده و در تب باز شده روی گزینه Blocked users کلیک کنید. در این بخش برای برداشتن شماره از لیست سیاه، فقط روی آنها کلیک کنید و گزینه Unblock را انتخاب کنید.

Unblock کردن شماره های خصوصی یا ناشناس در گوشی های اندرویدی

۵. Unblock کردن شماره های خصوصی یا ناشناس در گوشی های اندرویدی

برای انجام این کار نیز چند قدم ساده وجود دارد. در گوشی اندرویدی خود وارد بخش مخاطبین شوید و روی گزینه سه نقطه کلیک کنید. در تب باز شده روی گزینه Settings کلیک کنید تا به بخش تنظیمات بروید. گزینه Blocked numbers را انتخاب کنید و در پنجره باز شده روی دکمه سوئیچ یا بی رنگ (Unknown) کلیک کنید تا شماره های خصوصی و یا ناشناس که آنها را در لیست سیاه قرار داده‌اید را مشاهده کنید.

تمامی روش ها به صورت قدم به قدم توضیح داده شده و اگر از متن ها متوجه نشدید، می‌توانید با مشاهده تصاویر مشکلات مربوطه را رفع کنید

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.