مسدود شدن پردازنده های AMD و اینتل توسط چین: محدودیت جدی برای شرکت های دولتی!

مسدود شدن پردازنده های AMD و اینتل توسط چین: محدودیت جدی برای شرکت های دولتی!

بلاخره بعد از سال ها محدودیت و تحریم های بزرگ آمریکا برای چین، حال این کشور طی بیانه ای اعلام کرد، پروژه کامل مسدود شدن پردازنده های AMD و اینتل را شروع کرده است. دلیل این اقدام جلوگیری از استفاده محصولات ساخت آمریکا در شرکت های دولتی می باشد. در نهایت تمامی تلاش ها به سوی اختصاصی سازی و تولید داخلی شکل می گیرد و مدل های جدیدی معرفی می شوند.

صنعت کامپیوتر توسط رقابت ایالات متحده و چین دچار شوک بزرگی شده است، به ویژه برای سازندگان تراشه آمریکایی انودیدیا و AMD که یک پایگاه مشتری قوی در این کشور ایجاد کرده‌اند. به نظر می رسد چین گام بعدی را در این زمینه برداشته است و محدودیت های بزرگی را اعمال می کند.

مسدود شدن پردازنده های AMD و اینتل

اطلاعات موجود در مورد مسدود شدن پردازنده های AMD و اینتل توسط چین

به گزارش فایننشال تایمز، دولت چین استفاده از پردازنده‌های AMD و Intel را در سیستم‌های داخلی ممنوع کرده است و دلیل آن نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی و نیاز به نصب سخت‌افزار می باشد. علاوه بر این، دولت به مقامات سطح شهر توصیه کرده است که از مایکروسافت ویندوز به عنوان سیستم عامل اصلی خود استفاده نکنند.

مسدود شدن پردازنده های AMD و اینتل در پاسخ به لیستی از پردازنده هایی که وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین منتشر کرده بود، انجام شد. این موارد شامل تمام تولیدکنندگان چینی است، اما احتمال دارد دو شرکت برتر در لیست فیتیوم و هوآوی بودند. اگرچه تصمیم برای ممنوعیت این شرکت ها تقریباً بلافاصله غیرمنتظره بود، اما صنعت فناوری چین به نقطه ای عطف خود رسیده است و به شدت شروع به ایجاد راه حل های داخلی کرده‌اند.

برای اینتل و AMD، این مسئله نگران کننده است، زیرا اگر راه حل موقتی پیدا نشود، ممنوعیت دولتی ممکن است در آینده نزدیک باعث اختلال در بازارهای مصرف کننده آنها می شود. همچنین، ضرر مالی قابل توجهی وجود دارد که به دلیل فروش سالانه حدود ۲۷ درصد اینتل از بین خواهد رقت.

مسدود شدن پردازنده های AMD و اینتل

اما برای شرکت هایی مانند هوآوی یا لونگسون، که پردازنده‌های اصلی خود را به سرعت تولید می‌کنند، ممکن است در نهایت به این معنی باشد که محصولات آنها به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. شکست برند های بزرگ آمریکایی باعث ایجاد نوآوری و تحقیق و توسعه، خطوط تولید آنها در چین می‌شود.

مشاهده چگونگی تحول این وضعیت جالب خواهد بود و بر اساس آنچه مشاهده می شود شرکت ها باید انتخابی بین ایالات متحده یا چین داشته باشند. هر دو کشور به طور قابل توجهی در بخش های فناوری خود سرمایه‌گذاری می‌کنند و دولت بایدن از طریق قانون تراشه ها، رشد نیمه‌رسانای محلی برای شرکت‌هایی مانند اینتل را فراهم می کند. با وجود این، مسدود شدن پردازنده های AMD و اینتل باعث ایجاد آسیب جدی در بازار جهانی می‌شوند.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.