سرعت بخشیدن مسابقه فضایی توسط چین با ماهواره G60

سرعت بخشیدن مسابقه فضایی توسط چین با ماهواره G60

حوزه فضا و ماهوراه های پیشرفته که به تازگی رونق گرفته است همچنان فضای داغی را ایجاد کرده است. کشور چین به تلاش های خود در زمینه فناوری فضایی سرعت بخشیده است و مرحله جدیدی را در رقابت جهانی برای خدمات اینترنت ماهواره ای باز کرده است. بزرگ ترین ابتکار این کشور ابداع ماهواره G60 است در حال تولید در شانگهای می بادش و مستقیماً در برابر پروژه Starlink اسپیس ایکس قرار می گیرد.

ماهواره G60

رقابت ماهواره G60 با استارلینک

مرکز جدید تولید دیجیتال شانگهای، واقع در پایگاه صنعتی پروژه پرتاب ماهواره های تجاری را با حمایت دولت این شهر آغاز کرده است. این توسعه بخشی از استراتژی گسترده تر چین برای تقویت موقعیت خود در بازار ماهواره های تجاری است که به طور فزاینده ای به عنوان یک منطقه کلیدی برای نوآوری های تکنولوژیکی و رقابت بین المللی دیده می شود.

این کارخانه قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ حداقل ۱۰۸ ماهواره G60 را پرتاب کند و راه اندازی کند و قصد دارد تا سال ۲۰۲۷ یک زنجیره صنعتی رقابتی جهانی ایجاد کند. ظرفیت تولید ۳۰۰ ماهواره در سال قابل توجه است و زمان تولید ماهواره را به چند ماه کاهش می دهد.

با این حال، یک نکته مهم وجود دارد که نرخ تولید چین همچنان کمتر از استارلینک اسپیس ایکس است که روزانه شش ماهواره تولید می کند. این شکاف ماهیت رقابتی این بخش و چالش هایی را که چین برای رسیدن به شرکت های شناخته شده با آن مواجه است، برجسته می کند.

پروژه ماهواره G60 به همراه شبکه ملی گوو وانگ عزم این کشور برای دستیابی و پیشی گرفتن از استارلینک ایلان ماسک را نشان می دهد. این برنامه کامل که در سال ۲۰۱۶ آغاز شد، با حمایت دولت شانگهای و اهمیت استراتژیک ظرفیت تولید با فناوری پیشرفته در دلتای رودخانه یانگ تسه شتاب گرفت.

ماهواره G60

با توجه به اینکه انتظار می رود صنعت هوافضا تا سال ۲۰۲۵ به طور تصاعدی رشد کند، ورود چین به این بخش چیزی بیش از یک تلاش فنی است. این یک حرکت استراتژیک در اقتصاد جهانی است. پروژه Super Constellation ماهواره G60 فقط یک فناوری ماهواره ای نیست، بلکه بخش مهمی از زنجیره کسب و کار است که شامل خدمات داده، هوش مصنوعی و یادگیری عمیق است که برای پردازش حجم زیادی از داده ها از ماهواره ها ضروری است.

این پیشرفت نشان دهنده رشد خدمات اینترنت ماهواره ای و افزایش رقابت جهانی است که بر این بازار رو به رشد مسلط خواهد شد. همانطور که چین به پیشرفت خود ادامه می دهد، جهان نظاره گر این است که چگونه این مسابقه آینده ارتباطات اینترنتی جهانی و برتری فناوری را شکل خواهد داد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.