نتایج بنچمارک لپ‌تاپ سامسونگ گلکسی بووک ۵ پرو منتشر شد: جایگزین اصلی مک بوک!  

نتایج بنچمارک لپ‌تاپ سامسونگ گلکسی بووک ۵ پرو منتشر شد: جایگزین اصلی مک بوک!

به تازگی یک نسخه‌ای از لپ‌تاپ سامسونگ گلکسی بووک ۵ پرو، با پردازنده نسل جدید اینتل و کارت گرافیک خاص براساس معماری Xe2، در منابع معتبر لیست بندی شده است. علاوه براین، Samsung اعلام کرد که در حال آزمایش یک دستگاه بر پردازنده Lunar Lake می باشد که می تواند در بخش قدرت پردازش و عملکرد رقیب بزرگی برای مک بوک اپل باشد.

در حال حاظر کوالکام حاظر شده است تا سری جدید اسنپدراگون X الیت را عرضه کند تا با رقیب اصلی آن اینتل Meteor Lake وارد رقابت سنگینی شود. همچنین، در مقابل این لپ تاپ با پردازنده‌ای قدرتمندی از سری Ultra 200 اینتل اخیراً در پایگاه داده بنچمارک SiSoftware مشاهده شده است.

نتایج نهایی نشان می دهد که این نسخه در مقابل نمونه‌های دیگر با تراشه Lunar Lake  که به تازگی معرفی شده است می تواند تا پایان سال فروش خوبی را داشته باشد.

عملکرد و قدرت سخت افزاری لپ‌تاپ سامسونگ گلکسی بووک ۵ پرو

مطابق آخرین اطلاعات موجود، اینتل قصد دارد برای افزایش عملکرد این پردازنده از چهار هسته جدید Lion Cove را با چهار هسته بازده Skymont در هشت مدل تراشه محاسباتی ترکیب کند. ممکن است برای بعضی از کاربران قدرت پردازش مدل Meteor Lake U قابل توجه باشد اما در نهایت فقط دو هسته عملکرد و هشت هسته کارآمد کامل استفاده می شود.

طی تست های گوناگون برروی لپ‌تاپ سامسونگ گلکسی بووک ۵ پرو، ورودی تست به فرکانس های ساعت پایه ۱.۶ گیگاهرتز وجود داشت که معادل هسته های عملکرد اینتل Ultra 5 135U بود. علاوه براین، به دلیل تلاش های گسترده در ساخت این مدل فرکانس به طور باورنکردنی پایین در ۲.۸ گیگاهرتز قرار داشت.

در بخش های دیگر، حدود ۲.۵ مگابایت کش L2 برای هر هسته عملکرد و ۲.۵ مگابایت کش اضافی برای کل هسته بهره وری نصب شده بود. اما نسبت به افزایش عملکرد دو کش ۱۲ مگابایتی L3 که احتمالا هر کدام ۱۲ مگابایت برای هسته های P و E دارند در این نسخه استفاده شدند.

همچنین، ادعا شد که حدود ۱۶ گیگابایت رم تحت عنوان LPDDR5X 8533 در این مدل وجود دارند. جدا از هسته های عملکردی اضافی در کلاس U مقرون به صرفه، بخش پردازش گرافیک در پردازنده Arrow Lake برای اولین بار از تراشه Intel Arc بر اساس معماری جدید Xe2 استفاده می کند.

تراشه جدید لپ‌تاپ سامسونگ گلکسی بووک ۵ پرو دارای ۴ هسته Xe، ۶۴ واحد اجرایی می باشد که می توانند به سرعت کلاک تا ۱.۸۵ گیگاهرتز برساند. علاوه براین، حافظه نهان L2 8 مگابایتی، از یک واحد جدید پردازش گرافیک بسیار کوچک استفاده می کند. البته عنوان سریع ترین پردازش جزو ویژگی های این نسخه است و با ۱۲۸ واحد اجرایی با فرکانس ۲.۳ گیگاهرتز می تواند در مقابل بسیاری از رقبا قدرت بیشتری را ارائه دهد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.