قیمت گوشی‌های موبایل چسبیدن به سقف!

قیمت گوشی‌های موبایل چسبیدن به سقف!

خبر مهم این هفته بازار موبایل، افزایش قیمت آیفون ۱۳ بود که توی یه چشم به هم زدن، شش میلیون تومن گرون‌تر شد. الان قیمت مدل ۱۲۸ گیگ به حدود ۴۴ میلیون تومن و مدل ۲۵۶ گیگ به نزدیک ۵۶ میلیون تومن رسیده.

البته این فقط یه گوشه از ماجراست. بقیه گوشی‌های بازار هم بی‌نصیب نموندن و به خاطر گرون شدن آیفون، قیمت‌شون رفته بالا. مثلا قیمت آیفون ۱۱ دو میلیون تومن بیشتر شده و الان حدود ۳۰ میلیون تومنه.

قیمت گوشی‌های موبایل چسبیدن به سقف!

ممنوعیت واردات آیفون ۱۳ تکذیب شد!

اما یه خبر خوب هم داریم. برخلاف شایعات، واردات آیفون ۱۳ و ۱۲ ممنوع نشده. سازمان توسعه تجارت این موضوع رو تکذیب کرده و گفته که فقط واردات مدل‌های ۱۴ و ۱۵ اپل با تعرفه ۹۶ درصدی انجام میشه.

تعرفه ۹۶ درصدی آیفون ۱۴ و ۱۵ گرون‌ترشون کرده

حالا با اینکه واردات آیفون‌های جدید ممنوع نشده، ولی تعرفه ۹۶ درصدی که براشون در نظر گرفته شده، باعث گرون‌تر شدن مدل‌های قدیمی‌تر هم شده. مثلا قیمت آیفون ۱۴ و آیفون ۱۵ که هنوز به طور رسمی تو ایران فروخته نمیشن، به خاطر این تعرفه خیلی بالا رفته.

بازار گوشی‌های میان‌رده و اقتصادی هم داغونه!

افزایش قیمت آیفون، فقط دامن‌گیر گوشی‌های پرچمدار نشده و به بازار گوشی‌های میان‌رده و اقتصادی هم سرایت کرده. مثلا قیمت گلکسی A۱۵ سامسونگ از شش میلیون تومن به شش میلیون و ۷۰۰ هزار تومن رسیده و ردمی نوت ۱۳ شیائومی هم از ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومن به ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومن گرون‌تر شده.

قیمت گوشی‌های موبایل چسبیدن به سقف!

حرف آخر

بازار موبایل تو این روزها حال و روز خوشی نداره و قیمت‌ها مدام در حال افزایشه. اگه قصد خرید گوشی دارید، بهتره زودتر دست به کار بشید چون معلوم نیست تا کی این گرونی‌ها ادامه داره.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __
منبع fararu

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.