قیمت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای برخی کاربران افزایش یافت!

قیمت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای برخی کاربران افزایش یافت!

طبق گفته برخی از کاربران، استارلینک قیمت‌ها رو برای برخی از مشتریانش از ۱۰ ژوئن افزایش داده. این موضوع به خاطر اینه که SpaceX داره نحوه توزیع ظرفیت اضافی اینترنت رو تغییر میده.

از سال گذشته، استارلینک دو مدل قیمت‌گذاری داره: یکی برای مناطق کم‌جمعیت و یکی برای مناطقی که “ظرفیت محدود” دارن.

قیمت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک

در حال حاضر

مناطق با “ظرفیت مازاد”: ۹۰ دلار در ماه
مناطق با “ظرفیت محدود”: ۱۲۰ دلار در ماه

اسپیس‌ایکس تعداد ماهواره‌ های استارلینک و همچنین دسترسی به سخت‌افزار رو افزایش داده و حتی شروع به فروش کیت‌ های استارلینک در Best Buy و سایر خرده فروشی‌ها کرده.

مشکل چیه؟

افزایش تعداد پرتاب‌ها باعث شده که پوشش و سرعت اینترنت استارلینک بهتر بشه، اما به نظر میاد که خیلی از کاربران از مناطق “ظرفیت مازاد” به “ظرفیت محدود” منتقل شدن و مجبور شدن پول بیشتری رو برای اینترنت بپردازن.

حتی بدتر

برخی از کاربران استارلینک ایمیل‌ هایی دریافت کردن که بهشون گفته شده قیمت استارلینک از ۱۰ ژوئن ۳۳ درصد افزایش پیدا می‌کنه. این موضوع باعث شده که خیلی‌ها عصبانی بشن و حتی تصمیم به لغو اشتراک خودشون بگیرن.

 

به گفته برخی از کاربران استارلینک در Reddit

“منطقه من هم از ۹۰ دلار به ۱۲۰ دلار افزایش قیمت داشته. تراکم جمعیت اینجا خیلی کمه و اصلا منطقی نیست که بگن تقاضا زیاده.”

 

چرا این اتفاق میوفته؟

اسپیس‌ایکس الان حدود ۶۰۰۰ ماهواره استارلینک در مدار داره و ظرفیت شبکه رو خیلی زیاد کرده. با این حال، تعداد مشترکین استارلینک هم به سرعت داره زیاد میشه.

به عنوان مثال، کل ناوگان کشتی‌ های تفریحی Carnival به تازگی به اینترنت ماهواره‌ای استارلینک مجهز شدن.

اسپیس‌ایکس برای اینکه سرعت اینترنت رو برای همه پایین نیاره، مجبوره که ظرفیت رو به طور دقیق مدیریت کنه. به نظر میاد که تغییر مدل قیمت‌گذاری در مناطق مختلف یکی از راه‌ های اسپیس‌ایکس برای انجام این کار باشه.

حرف آخر

اگر از کاربران استارلینک هستید، ممکنه به زودی شاهد افزایش قیمت باشید. هنوز مشخص نیست که این افزایش قیمت برای همه اعمال میشه یا نه، و اسپیس‌ایکس هم هیچ توضیحی در مورد این موضوع ارائه نکرده.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

 

منبع notebookcheck

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.