اپل با اولین هدست AR بر بازار هدست‌های واقعیت افزوده تسلط پیدا خواهد کرد

اولین هدست واقعیت افزوده اپل با قیمت ۳۰۰۰ دلار

براساس گفته‌ها چند روز دیگر، اپل اولین مدل هدست واقعیت افزوده خود را در مراسم WWDC رونمایی می‌کند و وارد رقابت با دیگر شرکت‌های این حوزه خواهد شد. اگرچه احتمال داده می‌شود که اپل با اولین هدست واقعیت افزوده خود بتواند بازار را تصاحب کند اما این روند به شرکت متا نیز کمک بزرگی خواهد کرد. در ادامه با تکنودات همراه باشید تا به جزییات بیشتر بپردازیم.

اولین هدست واقعیت افزوده اپل با قیمت ۳۰۰۰ دلار

عرضه هدست‌های واقعیت افزوده اپل، احتمالاً مشتریان را به سمت محصولات مقرون به صرفه‌تر مانند متا سوق خواهد داد. براساس شایعات منتشر شده، اولین هدست AR اپل با قیمت ۳۰۰۰ دلار عرضه خواهد شد در نتیجه با توجه به این قیمت‌ احتمالاً مشتریان به سراغ محصولات مقرون به‌صرفه‌تری بروند. به همین دلیل این شرکت تنها حدود ۱۰۰،۰۰۰ دستگاه را برای کل سال عرضه خواهد کرد. اما در نهایت اپل کنترل بازار محصولات رده بالا را در دست خواهد گرفت.

هدست AR اپل

عرضه‌ی هدست AR اپل با چنین قیمت بالایی احتمالاً مشتریان را به سمت هدست متا خواهد برد که قیمت مقرون‌صرفه‌تری دارد. در نتیجه ممکن است شرکت متا از این فرصت استفاده کند و مشتریان با بودجه کمتر را جذب کند.

علیرغم ایجاد شتاب قابل توجه در این فضا، یک تحلیلگر به تازگی اعلام کرده که حدود هفت سال طول می ‌شد تا هدست AR اپل به ۱۰ درصد از کل تجارت این شرکت کمک کند. از سوی دیگر گفته می‌شود که نسخه ارزان‌تر این هدست‌ها در سال ۲۰۲۵ عرضه خواهند شد و اگر خوش شانس باشیم، حتی ممکن است تا آن زمان عینک‌های هوشمند را نیز در بازار مشاهده کنیم.

در نهایت باید منتظر باشیم تا رویداد WWDC 2023 برگزار شود و جزییات بیشتری از هدست‌های AR اپل در اختیارمان قرار گیرد.

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.