قاب و کیف پول Apple FineWoven، محصول جدید اپل در راستای حفظ محیط زیست

معرفی قاب و کیف پول Apple FineWoven

رویداد Wonderlust اپل در سال جاری تلاش زیادی در را محیط زیست داشته است. یکی از تغییرات عمده این شرکت این است که دیگر چرم را به عنوان ماده‌ای برای هیچ یک از محصولات و لوازم جانبی خود عرضه نخواهد کرد. در ادامه به معرفی یکی از محصولات جذاب اپل یعنی Apple FineWoven که در راستای حفظ محیط زیست طراحی شده، خواهیم پرداخت.

قاب Apple FineWoven

همانطور که می‌دانید محصولات چرم بسیار پرفروش هستند. در نتیجه اپل یک ریسک بزرگ کرد و به جای استفاده از محصولات چرم به سراغ متریالی رفت که کمترین آسیب را برای محیط زیست دارند. این شرکت به تازگی طیف جدید قاب‌های FineWoven خود را با MagSafe برای طیف آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پرو معرفی کرد و این سری محصولات را جایگزین محصولات چرمی که قبلا عرضه می‌شد کرده است.

قاب Apple FineWoven بسیار با دوام طراحی شده و بافت آن با طرح مورب و الگوهای بافت کوچک میکروسکوپی ایجاد شده‌اند. این ماده برای بدنه‌ی خارجی قاب و همچنین در داخل مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا در داخل آن آستری نمدی وجود ندارد که روی قاب های چرمی دیده می‌شود. اپل اعلام کرده که این قاب از جنس جیر بوده این متریال به طور همزمان دارای یک پوشش سخت و همچنین یک پوشش نرم است. اگر انگشتان خود را روی سطح بکشید، بافت نرم و مخملی را احساس می‌کنید اما در پشت یک لایه‌ نرم، یک بدنه‌ی سخت طراحی شده که از گوشی محافظت می‌کند. از سوی دیگر بدنه‌ی این قاب دارای کمی چسبندگی بوده که در دست شما به خوبی می‌ماند و احتمال سر خوردن از دست را بسیار پایین می‌آورد.

Apple FineWoven

از سوی دیگر بد نیست بدانید که این بدنه نمی‌توان با ناخن یا اجسان تیز خراش داد در نتیجه بسیار مقاوم بوده و دوام بالایی دارد. البته اگر بخواهید با اجسام تیز روی آن حفاری کنید، قطعا آسیب خواهد دید.

قاب Apple FineWoven آب را به خود جذب می‌کند و خیس می‌شود. اگر خیس شود رنگ آن تیره خواهد شد اما این در شرایطی است که آب زیادی به خود جذب کرده بود. از سوی دیگر چند قطره آب یا رطوب یا حتی پاشش آب نمی‌تواند روی این بدنه تاثیر بگذارد. نکته‌ی جالب توجه آن است که جذب آب در قسمت بیرونی بدنه صورت خواهد گرفت و هر چقدر بدنه بیرونی خیس شود، بدنه‌ی داخلی کاملاً خشک باقی خواهد ماند. در واقع این قابل می‌تواند از خیس شدن دستگاه جلوگیری کند.

Apple FineWoven

یک نکته‌ی منفی در مورد قاب Apple FineWoven آن است که به راحتی گرد و غبار را جذب می‌شود و پاک کردن این پرزها و گرد و غبارها ساده نخواهد بود.

کیف پول Apple Fine Woven

کیف پول Apple Fine Woven نیز از جنس چرم نبوده در نتیجه اپل قدم خوبی در راستای محیط زیست برداشته است. البته این محصول از نظر کیفیت در مقایسه با کیف پول چرم اپل برتری ندارد اما در راستای حفظ محیط زیست حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

به طور کلی اثرات زیست محیطی را نباید در محصولات مصرفی نادیده گرفت در نتیجه حتی اگر چنین محصولاتی نتوانند کیفیت چرم را انتقال دهند، باز هم ارزش خرید خواهند داشت و این حرکت اپل بسیار ارزشمند است.

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.