قابلیت Dynamic Island هواوی به زودی رونمایی می‌شود

این قابلیت قرار است به سری گوشی‌های Mate 60 اضافه شود

قابلیت Dynamic Island هواوی به زودی رونمایی می‌شود

طبق شایعاتی که به‌تازگی منتشر شده، هواوی قرار است دوباره آغوش خود را به Punch Hole باز کند و این ویژگی دوست‌داشتنی که طرفداران و منتقدان خودش را هم دارد را پس از ۳ سال به گوشی‌های سری Mate 60 خود اضافه کند.

Punch Hole برای اولین بار در سریا Mate 40 و P40 هواوی در سال ۲۰۲۰ مشاهده شد و حالا هم به‌نظر می‌رسد که این شرکت چینی قصد آماده شدن برای جدا کردن دوربین‌های دوگانه و سنسورهای ToF و ToF 3D از قابِ گوشی را دارد. این طراحی اولین بار در سری آیفون ۱۴ پرو اپل، به چشم آمد و هواوی هم برای اولین بار قرار است از این طراحی دوربین سلفی دوگانه با موقعیت مرکزی برای سری جدید گوشی‌های هوشمند خود استفاده کند.

قابلیت Dynamic Island هواوی به زودی رونمایی می‌شود

با این حال، داشتن دو سنسور دوربین که یکی از آن‌ها ToF است، ویژگی جدیدی برای پرچم‌داران هواوی نیست. از سال ۲۰۱۹ و عرضه Mate 30، هواوی این سیاست را در طراحی گوشی‌های هوشمند خود پیش برده و حتی برای مدت کوتاهی به سری P خود، که به‌عنوان خط تولید گوشی‌های میان‌رده این شرکت شناخته می‌شود هم، اضافه کرده است.

تفاوت کنونی در محل قرارگیری Punch-Hole است؛ اپل با عرضه جدیدترین سری آیفون خود، ویژگی نرم‌افزاری‌ به نام Dynamic Island را معرفی کرد تا بتواند از بریدگی‌ای در صفحه‌نمایش که از نظر زیبایی‌شناختی، نظرِ کم‌تر کسی را جلب می‌کرد، بهترین استفاده را ببرد. انتظار می‌رود که هواوی هم دست به همچین کاری بزند و نوتیفیکیشن‌ها و برنامه‌ها را به‌گونه‌ای طراحی و بهینه کند که کاربران بتوانند تجربه‌ای خوب از بریدگی بالای صفحه‌نمایش خود داشته باشند.

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.