قابلیت هوش مصنوعی پردازنده مدیاتک Dimensity 9300 برای گوشی های هوشمند

قابلیت هوش مصنوعی پردازنده مدیاتک Dimensity 9300 برای گوشی های هوشمند

MediaTek و Qualcomm به تازگی در یک رویداد توسعه فناوری مهمی از تلاش های مشترک خود با متا اطلاعات مهمی را بیان کردند. هر دو شرکت برنامه هایی برای پیاده سازی مدل زبان بزرگ Llama 2 (LLM) در دستگاه های تلفن همراه با پردازنده های پرچمدار آینده خود اعلام کردند.

مدیاتک Dimensity 9300

انتظار می رود شرکت های فعال در این زمینه بیشتری از این روند پیروی کنند و چیپست هایی را برای برنامه های مبتنی بر هوش مصنوعی طراحی کنند. پردازنده پرچمدار بعدی مدیاتک که گفته می شود مدیاتک Dimensity 9300 است، اواخر امسال عرضه خواهد شد. دارای یک مجموعه نرم افزاری بهینه برای اجرای Llama 2 و سخت افزار ارتقا یافته برای بهبود عملکرد برنامه های کاربردی قدرتمند هوش مصنوعی است. کوالکام قبلاً ماه گذشته برنامه های مشابهی را اعلام کرده بود که نشان دهنده گرایش به سمت دستگاه های مجهز به هوش مصنوعی در صنعت است.

یکی از مزایای کلیدی این نوآوری افزایش حریم خصوصی است. اجرای وظایف هوش مصنوعی مولد به صورت محلی به این معنی است که داده های کاربر لازم نیست برای پردازش به فضای ابری ارسال شوند. این ممکن است منجر به افزایش اقدامات امنیتی و کنترل بیشتر بر اطلاعات شخصی شود.

مدیاتک Dimensity 9300

مشخصات احتمالی مدیاتک Dimensity 9300

مدیاتک Dimensity 9300 دارای طراحی رادیکال همراه با ویژگی هایی از جمله هسته های پردازنده Cortex-X4 و A720 Arm’s و پردازنده گرافیکی Immortalis-G720 می باشد. ادغام این فناوری نشان دهنده تعهدی قوی برای ارائه یک تجربه پایدار و کارآمد با هوش مصنوعی به طور مستقیم در دستگاه های تلفن همراه است.

این پیشرفت‌ها گام مهمی در جهت قدرتمندتر و هوشمندتر کردن گوشی‌های هوشمند است. همانطور که مدیاتک و کوالکام با قابلیت‌های هوش مصنوعی روی دستگاه پیش می‌روند، مصرف‌کنندگان می‌توانند تا پایان سال ۲۰۲۳ منتظر فناوری‌های موبایلی پاسخگوتر و ایمن‌تر باشند.
در زمینه نگرانی های فزاینده در مورد حریم خصوصی و امنیت داده ها، این اطلاعیه ها یک حرکت خوشایند است. همکاری با META در زمینه هوش مصنوعی مولد روی دستگاه به احتمال زیاد استاندارد جدیدی را در صنعت موبایل ایجاد کرده و منجر به نوآوری های بیشتر در سال های آینده خواهد شد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.