قابلیت های جدید هوش مصنوعی گوگل جمنای در پلتفرم‌های گوناگون همه را شوک کرد

قابلیت های جدید هوش مصنوعی گوگل جمنای در پلتفرم‌های گوناگون همه را شوک کرد!

هوش مصنوعی مولد در حال حاضر در نسخه‌های دسکتاپ جیمیل برای کمک به کاربران در نوشتن ایمیل‌ها به کار گرفته می‌شود. اما Google در کنفرانس I/O 2024، از سه ویژگی جدید مبتنی بر هوش مصنوعی جمنای برای نسخه‌های موبایلی اندروید و iOS جیمیل رونمایی کرد که تعامل با این سرویس ایمیل را متحول خواهد کرد.

چالش‌های هوش مصنوعی گوگل جمنای در پلتفرم های موبایل

آوردن هوش مصنوعی مولد به رابط‌های کاربری موبایل، چالش‌های بیشتری را به همراه دارد، چرا که فضای نمایشگر محدودتر است و کاربران در حال حرکت با این سرویس تعامل دارند. در نسخه وب جیمیل، می‌توان از یک پنل جانبی شبیه به چت‌بات استفاده کرد تا کاربران سوالات خود را بپرسند و پاسخ‌ها را دریافت کنند، در حالی که همچنان می‌توانند با ایمیل مرتبط تعامل داشته باشند.

با این حال، گوگل دریافته است که در نسخه‌های موبایل، استفاده از این قابلیت‌های کمکی به دلیل محدودیت فضای نمایشگر و ماهیت تعاملات در حال حرکت، بیشتر از نسخه‌های دسکتاپ رواج دارد.

قابلیت های جدید هوش مصنوعی گوگل جمنای در جیمیل 

خلاصه ایمیل‌ها: جیمیل در اندروید و iOS دکمه‌ای را برای خلاصه ایمیل‌های طولانی دریافت می‌کند. این دکمه درست زیر خط موضوع در بالای صفحه نمایش ظاهر می‌شود و با کشیدن آن به سمت بالا، خلاصه‌ای از ایمیل در قالب یک برگه Gemini نمایش داده می‌شود.
نسخه آزمایشی این قابلیت به نام Workspace Labs Summarize در این هفته برای مشترکین Google One AI Premium و در ماه ژوئن برای مشتریان Workspace در دسترس خواهد بود.

پرسش و پاسخ: قابلیت پرسش و پاسخ در جیمیل به شما فراتر از خلاصه کردن ایمیل‌ها می‌رود.با استفاده از این قابلیت که از طریق یک نماد جدید Gemini در گوشه سمت راست بالای صندوق ورودی در دسترس است، می‌توانید سوالاتی را در مورد ایمیل‌ها بپرسید و پاسخ‌های کاملی را دریافت کنید.

این قابلیت شبیه به پنل جانبی در نسخه وب جیمیل عمل می‌کند. علاوه بر ارائه لیست اقدامات بعدی یا پیشنهاد پاسخ، می‌توانید از این قابلیت برای پرسیدن سوالات مختلف نیز استفاده کنید.

پاسخ‌های هوشمند: گوگل از سال ۲۰۱۷ با نوشتن هوشمند و از سال ۲۰۱۸ با پاسخ‌های هوشمند متنی در جیمیل از هوش مصنوعی برای کمک به کاربران در نوشتن ایمیل استفاده می‌کند. در حال حاضر، جیمیل با بررسی محتوای ایمیل، پیشنهادات دقیق‌تر و مرتبط‌تری برای پاسخ به ایمیل‌ها ارائه می‌دهد، به جای ارائه گزینه‌های تک خطی که در گذشته وجود داشت.

هر پیشنهاد به صورت یک تراشه کوتاه نمایش داده می‌شود و خلاصه‌ای از آن، مانند “زمان ادامه و تأیید” یا “پیشنهاد زمان جدید” ارائه می‌شود.همچنین می‌توانید قبل از ارسال، پیش‌نمایش کاملی از پاسخ پیشنهادی را مشاهده کنید.این قابلیت در ماه جولای برای کاربران Workspace Labs در نسخه‌های موبایل و وب ارائه خواهد شد.

در هفته‌های آینده، قابلیت “کمک به من در نوشتن” در نسخه دسکتاپ جیمیل و Docs از زبان‌های اسپانیایی و پرتغالی پشتیبانی خواهند کرد.
پشتیبانی از زبان‌های بیشتر در طول زمان به این سرویس اضافه خواهد شد.

این قابلیت‌ها برای اولین بار برای مشتریان سازمانی و کاربران شخصی Google One AI Premium در دسترس خواهند بود. با اضافه شدن این قابلیت‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی Gemini به نسخه‌های موبایلی اندروید و iOS جیمیل، تعامل با این سرویس ایمیل آسان‌تر و کارآمدتر خواهد شد.

کاربران می‌توانند به سرعت خلاصه‌ای از ایمیل‌های طولانی را دریافت کنند، سوالاتی را در مورد ایمیل‌ها بپرسند و پاسخ‌های کاملی را دریافت کنند و از هوش مصنوعی برای نوشتن ایمیل‌های دقیق‌تر و مرتبط‌تر استفاده کنند. این نوآوری‌ها نشان‌دهنده تعهد گوگل به استفاده از هوش مصنوعی برای ارتقای تجربه کاربری در محصولات خود است.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.