قابلیت رمزنگاری پردازنده‌های گرافیکی GeForce انویدیا برای ویدیو با استاندارد Maxwell معرفی خواهد شد

قابلیت رمزنگاری پردازنده‌های گرافیکی GeForce انویدیا برای ویدیو با استاندارد Maxwell معرفی خواهد شد

پردازنده‌های گرافیکی GeForce NVIDIA اکنون می‌توانند تا پنج استریم را به طور همزمان پردازش کنند زیرا تیم سبز محدودیت‌های کدگذاری ویدیو را حذف می‌کند.

پردازنده‌های گرافیکی GeForce NVIDIA از زمان نسل Maxwell، در لیست انواع GPU مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است. محدودیت های قبلی در این سری کاملا توسط NVIDIA حذف شده اند و اکنون امکان رمزگذاری ویدیوی گسترده برای پنج استریم همزمان برای کاربران کاملا در دسترس است. فرص بر اینکه پنج استریم همزمان برای زمان حال غیرواقعی ممکن نباشد، نبود محدودیت بیشتر برای بالا بردن سرعت نرم افزاری به کار می رود.حال به‌ویژه برای مصرف‌کنندگان، کارت های گرافیک دارای دسترسی بیشتری نسبت به گذشته هستند.

رمزگذاری و رمزگشایی NVIDIA در NVENC در پردازنده‌های گرافیکی GeForce تا یک حدودی مناسبی محدود شده است، ولی در حال حاظر مرکز داده و کارت‌های گرافیک سازمانی محدودیت‌های یکسانی ندارند. این محدودیت را می توان با استفاده از نرم افزار خارجی برای وصله کدک های NVENC/NVDEC برای افزایش استریم برطرف کرد.

قابلیت رمزنگاری پردازنده‌های گرافیکی GeForce انویدیا

مشخصات پردازنده‌های گرافیکی GeForce اختصاصی Maxwell

در ۱۸ مارس، NVIDIA قابلیت استریم ها را به ۵ استریم همزمان افزایش داد. و با نظر داشتن این موقیعت، قبلا پردازنده‌های گرافیکی GeForce NVIDIA تنها می‌توانستند تا سه استریم را در یک زمان مدیریت کنند، اما ارتقای جدید دو استریم دیگر را به رمزگذار اضافه می‌کند، همانطور که توسط NVIDIA Video Encode و پشتیبانی GPU Decode Matrix گزارش شده است.

مدل های جدید به جز سری‌های MX، توانایی گسترش دامنه رمزگذاری جریان معماری‌های گرافیکی نسل دوم Maxwell، Pascal، Pascal، Turing، Ampere و ADA Loveless هستند که برای پخش رسانه در بستر استریم استفاده می شوند. با این حال دیگر پردازنده گرافیکی NVIDIA GT 1030 پس از این بروزرسانی ها پشتیبانی نخواهد شد. شرکت نیز مطابق با این موضوع لیست جدیدی از پردازنده‌های گرافیکی هشت سال گذشته منتشر کرده  است که مدل هایی که پشتیبانی خواهند شد در آن لیست نام برده شده است.

قابلیت رمزنگاری پردازنده‌های گرافیکی GeForce انویدیا

موارد مهمی درباره پردازنده‌های گرافیکی GeForce

نکته جالبی که در مورد لیست های منابع NVENC و NVDEC وجود دارد این است که اگرچه هر کدک و کیفیت ویدیو را نشان می دهند، اما هرگز وضوح متوسط ​​صفحه نمایش آزمایش شده را نشان نمی دهند. معمولاً کیفیتی که مدنظر است از اندازه‌های ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل انتخاب می شود، اما این شرکت رسماً اندازه آزمایش واقعی را برای جریان‌های کدگذاری شده و رمزگشایی شده در فهرست سوابق خود منتشر کرده است.

ولی این نکته نیز وجود دارد که در مورد تمام کارت های گرافیک NVIDIA پشتیبانی کامل وجود نخواهد داشت و ممکن است موارد زیادی از مدل های قبلی از قابلیت پشتیبانی منع شوند. مطابق با گزارشاتی که دریافت شده، کاربران باید در هنگام امتحان این کارایی انتظار برخی از مشکلات سرعت را داشته باشند که عمدتاً به دلیل محدودیت‌های هر کاربر در کار با هر مدل است.

بر فرض اینکه بیشتر کاربران درایورهای گرافیک NVIDIA خود را قبل از ۱۸ مارس ۲۰۲۳ به‌روزرسانی نکرده‌اند. در این موقیعت، توصیه می شود که آخرین درایورها را از صفحه درایورها و پشتیبانی NVIDIA دریافت کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که برخی از GPU ها پشتیبانی نخواهند شد و می توانید با مراجعه به صفحه Video Encoder and GPU Support Matrix اطلاعات کاملی را کسب کنید.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.