فناوری هوش مصنوعی اپل چگونه با سافاری و سیری سازگار می شود

فناوری هوش مصنوعی اپل چگونه با سافاری و سیری سازگار می شود؟
فناوری هوش مصنوعی اپل چگونه با سافاری و سیری سازگار می شود؟

حدود چند ماه پیش اخباری مبتنی بر ایجاد تکنولوژی هوش مصنوعی توسط شرکت Apple به گوش رسیده بود که به گفته رسانه های جهانی این فناوری در سری گوشی های آیفون ۱۶ به همراه سیستم عامل iOS 18 ارائه می شود. اکنون سوال های زیادی مبنی بر ایجاد فناوری هوش مصنوعی اپل وجود دارد که کاربران انتظار دارند در طول روزهای آینده روشن شوند.

ماهیت دقیق این موضوع برحسب اطلاعات جدید منابع گوناگونی مانند Apple Insider منتشر شد که شامل اظهاراتی مبنی بر افزایش عملکرد سیستم عامل و حریم خصوصی بود که در بخش های گوناگونی مانند مرورگر ها و برنامه پیام رسان ایجاد شده است. البته نحوه اجرای چنین تغییرات هنوز مورد بحث است اما این عامل کلیدی قطعا باعث پیشرفت استراتژی اپل در بازار جهانی می شود.

مطالب مرتبط:

 

روند اجرایی فناوری هوش مصنوعی اپل

طبق ادعای این منابع فناوری هوش مصنوعی اپل در بخش های متعددی سازگاری کاملی را دارد برای همین ممکن است سرعت متن ورودی زبان بزرگ LLM به شکل کامل در برنامه های داخلی آیفون تاثیر بزرگی داشته باشد. سرعت پردازش و عملکرد تجزیه و تحلیل جزو چند مورد از ویژگی های جدید این فناوری هستند که در ماه های آینده در کنار سری آیفون ۱۶ معرفی می شوند.

یک توضیح ساده از کارکرد این فناوری بدین شکل است که در طول استفاده از این قابلیت سیستم عامل می تواند با تمامی برنامه هیا موجود سازگاری داشته باشد و در حین ارسال پیام نیازمندی های اصلی را فراهم کند. به شکل ساده شما وقتی در حال چت کردن با شخصی باشید می توانید با درخواست بررسی اطلاعات از فناوری هوش مصنوعی اپل یک لیست کامل از برنامه مخاطب و پاسخ های متناسب را دریافت کنید.

همچنین، به گفته منابع این شرکت فعالیت ها و پردازش های پیچیده که مبنی بر هوش مصنوعی سطح عمیق هستند در هر شکلی به پردازش فضای ابری بستگی دارد. برای همین به تازگی اپل به دنبال همکاری با غول های بزرگ این حوزه است تا یک بخش بسیار ممتاز را ایجاد کند.

محیط کلی که در بخش فناوری هوش مصنوعی اپل تست شده است کاملا بر حفظ حریم خصوصی کاربر شکل گرفته است. اما با ایجاد پردازش متنی بر پایه فضای ابری یک نسخه بسیار قدرتمندتر براساس تمامی قابلیت های موجود در بین نمونه های دیگر یک نکته عطف در امنیت داده ها دارد. آخرین اطلاعات اصلی درباره این فناوری در رویداد WWDC اصلی این شرکت در ماه های آینده منتشر می شود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

 

منبع androidauthority

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.