فروش تراشه به هواوی توسط اینتل و کوالکام ممنوع شد!

فروش تراشه به هواوی توسط اینتل و کوالکام ممنوع شد!

آمریکا به دو شرکت بزرگ آمریکایی، اینتل و کوالکام، اجازه نمی‌دهد که به شرکت چینی هواوی تراشه بفروشند. این اقدام باعث میشه که هواوی دسترسی به یه سری چیپ‌ های مهم برای گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ هاش رو از دست بده.

چرا این اتفاق افتاده؟

آمریکا نگران اینه که هواوی از این تراشه‌ها برای تقویت تکنولوژی هوش مصنوعی خودش استفاده کنه و این به ضرر امنیت ملی آمریکا باشه. مقامات آمریکایی همچنین مشکوک هستن که چند شرکت چینی دیگه به طور غیرقانونی به هواوی تراشه می‌فروشن و به همین خاطر دارن دنبال راه‌ هایی برای متوقف کردن این کار هم هستن.

این موضوع چه تاثیری داره؟

هنوز مشخص نیست که این اتفاق چه تاثیری روی هواوی میزاره، ولی ممکنه باعث بشه که این شرکت مجبور بشه برای گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ هاش از تراشه‌ های ضعیف‌تر استفاده کنه. این موضوع می‌تونه به ضرر مصرف‌کننده‌ها باشه چون قیمت‌ها رو بالا میبره و کیفیت محصولات رو پایین میاره. میگن این کار برای امنیت کشور خوبه، ولی خب یه ذره هم به این دو تا شرکت ضربه میزنه.

کوالکام قبلا هم گفته بود که دیگه نمیخواد زیاد با هواوی کار کنه، پس این قضیه خیلی بهش لطمه نمیزنه. اینتل یه کوچولو ممکنه ضرر کنه، چون یه ذره از لپ تاپ ها و کامپیوتر های هواوی رو تامین میکنه.

آمریکا داره به بقیه کشورها هم فشار میاره که به هواوی تراشه نفروشن، چون نمیخواد چین خیلی قوی بشه. یه سری از توی آمریکا هم میگن که باید کلا جلوی فروش هر نوع تراشه ای به هواوی رو بگیرن.

ظاهرا هواوی یه جوری داره تقلب میکنه و از تراشه هایی استفاده میکنه که نباید، و واسه همین آمریکا الان داره تحقیقاتش رو شروع کرده.

خلاصه که یه عالمه دعوا و مرافعه هستش و معلوم نیست چی میشه. ولی خب یه ذره ممکنه به یه سری شرکت ها ضرر بزنه.

در کل

این اقدام جدید آمریکا نشون‌دهنده‌ی تنش‌ های روزافزون بین این کشور و چینه و می‌تونه پیامد های مهمی برای صنعت تکنولوژی و همچنین مصرف‌کننده‌ها داشته باشه.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

 

منبع msn

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.