فرمت صدای سه بعدی IAMF سامسونگ برای عرضه در اواخر سال ۲۰۲۴ آماده است

فرمت صدای سه بعدی IAMF سامسونگ برای عرضه در اواخر سال ۲۰۲۴ آماده است

سامسونگ اعلام کرد که فرمت صدای سه بعدی جدید خود به نام IAMF را در اواخر سال ۲۰۲۴ برای تلویزیون‌ها و ساندبارها عرضه خواهد کرد. IAMF از هوش مصنوعی برای ایجاد صدای فراگیر و همه‌جانبه استفاده می‌کند که می‌تواند در هر محیطی پخش شود.

صدای سه بعدی

IAMF مخفف “Intelligent Audio Mix Format” است. این فرمت صدای سه بعدی جدید سامسونگ از هوش مصنوعی برای ایجاد صدای فراگیر و همه‌جانبه استفاده می‌کند. IAMF می‌تواند صدای یک فیلم یا برنامه تلویزیونی را به گونه‌ای تنظیم کند که انگار از اطراف شما پخش می‌شود.

IAMF با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی، صدای یک صحنه را به چندین کانال مجازی تقسیم می‌کند. این کانال‌های مجازی سپس به بلندگوهای تلویزیون یا ساندبار شما ارسال می‌شوند. IAMF همچنین می‌تواند صدای محیطی را به صحنه اضافه کند تا احساس حضور در آن صحنه را برای شما ایجاد کند.

سامسونگ می‌گوید که IAMF می‌تواند در هر محیطی، از جمله اتاق‌های کوچک و بزرگ، کار کند. این فرمت صدای سه بعدی همچنین با انواع محتوای صوتی سازگار است، از جمله فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، بازی‌ها و موسیقی.

IAMF در ابتدا برای تلویزیون‌های ۲۰۲۴ سامسونگ عرضه خواهد شد. این فرمت صدای سه بعدی همچنین برای ساندبارهای سامسونگ در دسترس خواهد بود.

صدای سه بعدی

IAMF یک فرمت صدای سه بعدی جدید و نوآورانه است که می‌تواند تجربه صوتی شما را بهبود بخشد. این فرمت از هوش مصنوعی برای ایجاد صدای فراگیر و همه‌جانبه استفاده می‌کند که می‌تواند در هر محیطی پخش شود.

IAMF می‌تواند برای فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، بازی‌ها و موسیقی مفید باشد. این فرمت صدای سه بعدی می‌تواند به شما کمک کند تا در صحنه غوطه‌ور شوید و احساس حضور در آن را داشته باشید.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.