فایل TS چیه و چه کاربردی داره؟

فایل TS چیه و چه کاربردی داره؟

وقتی از کامپیوتر خودتون اسفتاده میکنین، ممکنه با فایلی با پسوند .TS برخورد بکنین. برخلاف اکثر پسوندهایی که نشان دهنده نوع خاصی از داده و فایل هستن، فایلی با پسوند “.ts” میتونه یک فایل ویدیویی یا یک فایل کد تایپ اسکریپت باشه. حالا، تفاوت بین این دو چیه و اصلا فایل TS چیست؟ برای دونستن این مطلب تا آخر این مقاله با من همراه باش.

فایل Transport Stream (TS) چیست؟

معنی یک فایل TS بستگی به نوع محتوای اون داره. به عنوان مثال، اگر هنگام کار با فیلم ها و دی وی دی ها با یک فایل TS برخورد کردین، مخفف Transport Stream یا همون جریان انتقاله. این فایل ها از الگوریتم فشرده سازی MPEG-2 برای دستیابی به حداکثر بازده و سازگاری در انواع رسانه ها، از جمله پخش جریانی اینترنتی و پخش تلویزیونی استفاده میکنه.

فایل TS چیه و چه کاربردی داره؟

این فایل ها رو به طور معمول در دی وی دی ها، دیسک های Blu-ray و سیستم های پخش دیجیتال مانند DVB، ATSC و IPTV پیدا میکنین. داده‌های ذخیره‌شده در این فایل‌ها (فیلم، صدا، زیرنویس و غیره) به قطعات کوچک تقسیم میشن. شما یک تکه کوچیک از ویدیو، به دنبال یک تکه کوچیک از صدا و سپس شاید یک تکه زیرنویس قراره که داشته باشین. هر یک از این قطعات حاوی داده های اضافیه که به شناسایی خطاهای درون اونها کمک میکنه.

این روش نمایش داده شامل اطلاعات اضافیه که برای ذخیره سازی مفید نیست اما برای پخش مزیت داره. از اونجایی که تمام داده ها به قطعات کوچک تقسیم میشن، میتونین هر قطعه رو به صورت real-time از طریق یک اتصال ارسال بکنین. و اگر در یک قطعه خطایی وجود داشته باشه، گیرنده میتونه از داده های اضافی موجود در هر قطعه برای تشخیص خطا و رد شدن از اون استفاده بکنه.

مهمترین نکته ای که باید به اون توجه داشته باشین اینه که گیرنده به کل جریان نیاز نداره. به راحتی میتونه از هر نقطه ای در وسط انتقال شروع بکنه، داده ها رو از اون نقطه به بعد جمع آوری بکنه و از اون به صورت real-time استفاده بکنه.

 

چطور از یک فایل جریان انتقال (TS) استفاده بکنیم؟

اکثر پخش کننده های رسانه در بازار با فایل های TS سازگار هستن. با این حال، ما استفاده از پخش کننده رسانه VLC رو پیشنهاد میکنیم، چون که این نرم افزار یک برنامه قابل اعتماد و مطمئن برای اجرای فایل های رسانه ایه و تقریبا برای تمام سیستم عامل ها در دسترسه.

بعد از نصب پخش کننده رسانه VLC روی کامپیوتر خودتون، باید مطمئن بشین که برای اجرای فایل TS تنظیم شده باشه. برای انجام این کار، باید پخش کننده رسانه VLC رو به عنوان برنامه پیش فرض برای اجرای فایل های TS انتخاب بکنین.

همچنین، اگر پخش کننده رسانه شما از فایل TS پشتیبانی نمیکنه، میتونین فایل رو به فرمت دیگه ای تبدیل بکنین. یک گزینه محبوب تبدیل فایل با استفاده از CloudConvert به فرمت MP4عه که یکی از رایج ترین فرمت های رسانه ایه و پخش کننده شما قطعا از اون پشتیبانی میکنه.

 

فایل تایپ اسکریپت (TS) چیست؟

فایل TS چیه و چه کاربردی داره؟

همونطور که گفتم، به احتمال زیاد هنگام کار با ویدیوها با یک فایل جریان انتقال (TS) مواجه بشین، در حالی که فایل تایپ اسکریپت در توسعه وب رایجه. تایپ اسکریپت یک زبان برنامه نویسی رایگان و متن بازه که توسط مایکروسافت نگهداری میشه. فایل های اون تایپ اسکریپت نامیده میشن و دارای پسوند “.ts” هستن.

تایپ‌اسکریپت بر پایه جاوااسکریپت ساخته شده و اخیراً به خصوص بعد از صحبت‌های اخیر بیل گیتس در مورد اون، ترند شده. فایل‌های جاوااسکریپت با پسوند .JS ذخیره میشن و فایل‌های تایپ‌اسکریپت برای تمایز راحت‌تر از پسوند .TS استفاده میکنن. برای یادگیری بیشتر در مورد زبان تایپ‌اسکریپت میتونین به وب‌سایت رسمی اون مراجعه بکنین.

نحوه استفاده از یک فایل تایپ‌اسکریپت (TS)

یک فایل تایپ‌اسکریپت حاوی کد تایپ‌اسکریپته و برای باز کردن اون به یک ویرایشگر کد نیاز دارین. میتونین از هر ویرایشگر کدی که با یک کامپایلر تایپ‌اسکریپت ارائه میشه و با سینتکس تایپ‌اسکریپت سازگاره استفاده بکنین. برخی از بهترین ویرایشگرهای کد یا IDE موجود که میتونیناز اونها استفاده بکنین Visual Studio Code، Eclipse و Sublime Text هستن.

 

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

 

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.