عملکرد و ساختار معماری پردازنده A18 Pro اپل مشابه گذشته است: پیشرفت یا پسرفت!

عملکرد و ساختار معماری پردازنده A18 Pro اپل مشابه گذشته است: پیشرفت یا پسرفت!

همان طور که پیش‌بینی می‌شد عملکرد و ساختار معماری پردازنده A18 Pro اپل، نمی تواند جایگزین نسخه A17 Pro باشد. برای همین تمامی نیروی مورد نیاز برای سری آیفون ۱۶ که به زودی قرار است توسط Apple عرضه شود هنوز کاملا معلوم نمی شود. البته انتظار می رود این چیپست دارای یک تراشه گرافیکی ۶ هسته‌ای باشد که ممکن است برای افزایش عملکرد اصلی تاثیری نداشته باشد.

اما به گفته چندین منبع معتبر، طراحی اساسی نسبت به مدل های قبلی سری A اصلا تغییر نخواهد کرد، که می تواند نشان دهد که تفاوت زیادی بین دو نسل سیلیکونی وجود نخواهد داشت.

جزئیات عملکرد و ساختار معماری پردازنده A18 Pro اپل

برحسب اطلاعاتی دریافتی هر دو پردازنده دارای دو هسته عملکردی و چهار هسته کلی باشند. اما نسخه پرو دارای پیکربندی «۲ + ۶» است که با توجه به تعداد هسته‌های این دو چیپست اندازه گیری می شود. در پاسخ به مشخصات موجود بسیاری از منتقدان، نشانه‌ای مبنی بر وجود تراشه ۸ هسته‌ای مدل پرو نمی بینند. چرا که ممکن است، استفاده از فناوری چند هسته‌ای باعث کاهش کیفیت و درصد حافظه شود.

با این حال، معماری ۶ هسته‌ای عملکرد و ساختار معماری پردازنده A18 Pro اپل از قدرت تک و چند هسته‌ای کاملا نتایج خوبی را به دست آورده بود، زیرا تراشه مورد نظر تا ۲۸ درصد سریع‌تر از A17 Pro است. در مقابل، تمام اعداد منتشر شده مرتبط با کوالکام اسنپدارگون ۸ نسل ۴ نشان می دهد که ۴۶ درصد برتری چند هسته ای نسبت به نسل قبلی دارد. اگرچه ممکن است اپل عمداً جنبه روشنی برای همه اینها داشته باشد.

البته این همه مزایای ارائه شده برای هردو پردازنده A18 و A18 Pro می تواند طی روزهای آینده تغییر یابد. همچنین ممکن است از اندازه‌های قالب بزرگ‌تری توسط شرکت استفاده شود، که می‌تواند منجر به ایجاد حافظه پنهان بیشتر و موتور عصبی بزرگ‌تر باشد. در نهایت، تمامی اطلاعات موجود برحسب شایعه هستند و در طول ماه آینده می توانید با بررسی سایت تکنودات از آخرین اخبار مربوط به مطلع شوید.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.