عملکرد نزدیک اگزینوس ۲۴۰۰ با اسنپدراگون ۸ نسل ۳ در بازی‌

عملکرد نزدیک اگزینوس ۲۴۰۰ با اسنپدراگون ۸ نسل ۳ در بازی‌

طی رویداد جدید Samsung اعلام شد که پرچمدار جدید این شرکت یعنی گلکسی S24 در مناطق با پردازنده اگزینوس ۲۴۰۰ عرضه می شود. این مورد باعث شد تا بسیاری از کاربران درخواست کنند که این دستگاه با تراشه Snapdragon 8 Gen 3 عرضه شود، چرا که در تست های گوناگون بین هردو پردازنده تراشه اسنپدارگون قوی تر بود. اما به تازگی یک آرمایش جدیدی بین هردو چیپست انجام شد و هردو مدل عملکرد مشابهی در بخش گیمینگ داشتند.

اگزینوس 2400

نتایج تست های اگزینوس ۲۴۰۰ و اسنپدراگون ۸ نسل ۳

در طول تست از دو دستگاه S24 پلاس با دو تراشه متفاوت استفاده شد و بازی هایی چون Genshin Impact، PUBG Mobile، Legends Mobile و Fortnite مورد آزمایش قرار گرفتند، اما به طرز شگفت انگیزی عملکرد هردو مدل یکسان بود. فریم کامل در Gehnshin Impact حدود ۶۰ فریم، در Pubg Mobile در تنظیمات گرافیکی متوسط ۹۰ فریم در ثانیه، و در Fortnite، نرخ فریم در حدود ۹۰ فریم در ثانیه ثابت بود، گاهی اوقات در طول مبارزه زیر ۷۰ فریم بر ثانیه بود.

البته، تنها تفاوت هردو مدل در بازی های Call of Duty: Mobile و War Thunder بود. عملکرد تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۳ سرعت ۱۲۰ فریم در ثانیه را در طول بازی حفظ کرد، در حالی که اگزینوس ۲۴۰۰ به دلایلی در سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه گیر کرده بود.

اگزینوس 2400

از سوی دیگر، تراشه اگزینوس در بازی War Thunder نسبت به کوالکام بهتر عمل کرد و سرعت آن را در حدود ۱۰۰ فریم بر ثانیه نگه داشت، در حالی که اسنپدراگون ۴۰ فریم بر ثانیه را ثبت کرد. ذکر این نکته ضروری است که War Thunder یک بازی دسکتاپ است، بنابراین این نتایج نشان می دهد که پردازنده گرافیکی Exynos XCLIPSE 940 در کار با گرافیک دسکتاپ بهتر است.

در این بخش باید به چند نکته مهم نیز توجه داشت، اول اینکه تست ها روی دستگاه هایی انجام شد که در مرحله تولید بودند و دوم اینکه این دو گوشی با هم متفاوت هستند. با این حال، Galaxy S24 Ultra احتمالا راه حل خنک کننده بهتری با یک خنک کننده بزرگتر دارد. همچنین ، با توجه تست اصلی S24+ با پردازنده اگزینوس ۲۴۰۰ در مقابل همتای Snapdragon خود رقابت جالبی را خواد داشت.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.