تراشه گوگل تنسور G4 بهبود چندانی نسبت به قبل نخواهد داشت : نتایج گیک‌بنچ منتشر شد

تراشه گوگل تنسور G4 بهبود چندانی نسبت به قبل نخواهد داشت

گزارش های جدید نشان از آماده شدن گوگل برای عرضه محصولات خود با تراشه جدید است. گفته می‌شود، تراشه تنسور G4 به عنوان جدیدترین سوپرایز گوگل در گوشی های جدید این شرکت معرفی خواهد شد. اما طبق اطلاعات به دست آمده، این ادعا ها بلافاصله نقض می‌شود.

هنوز به طور کامل این گزارش ها تایید نشده اما می‌توان حدس زد، حاشیه های قبل از رونمایی درمورد محصولات گوگل آغاز شده و تا زمان رونمایی ادامه دار خواهد بود. طبق این گزارش ها و لیست منتشر شده گیک‌بنچ که هنوز تایید نشده، تنسور G4 نسبت به نسخه قبلی از عملکرد ضعیف تر برخوردار است.

طبق لیست فرضی منتشر شده، یک دستگاه با عنوان Google Tokay قرار گرفته است که به احتمالا زیاد به گوشی های گوگل پیکسل ۹ و ۹ پرو و همچنین پیکسل فولد ۲ اشاره دارد. تراشه مورد نظر دارای یک هسته Cortex-X4/X5 با فرکانس ۳.۱ گیگاهرتز و سه هسته با فرکانس ۲.۶ گیگاهرتز به همراه چهار هسته با فرکانس ۱.۹۵ گیگاهرتز است.

تراشه گوگل تنسور G4

اگر تمامی هسته های ذکر شده را جمع کنیم به عدد ۸ می‌رسد، این در حالی است که تراشه تنسور G3 دارای ۹ هسته فعال بود. همچنین شاهد بهره‌گیری از تراشه گرافیکی Arm Mali G715 به همراه ۸ گیگابایت حافظه رم هستیم که به میان رده بودن دستگاه اشاره دارد و بعید به نظر می‌رسد مربوط به یک گوشی پرچمدار باشد.

اگر تست های گیک‌بنچ را مبنا قرار دهیم، پردازنده Tensor G3 نمرات ۱۲۶۸ و ۳۵۱۰ را به ترتیب برای بخش تک هسته و چند هسته‌ای به دست آورده است. اما تراشه جدید نمرات ۱۰۸۲ و ۳۱۲۱ را برای بخش های تک هسته و چند هسته به دست آورده است.

گزارش های در دسترس حاکی از بهره‌گیری تراشه تنسور G4 از فناوری +۴LPP است که در تراشه اگزینوس ۲۴۰۰ مورد استفاده قرار گرفته که در مقابل پرچمدارانی از برند کوالکام و مدیاتک را به چالش می‌کشد. بخاطر همین موضوع صحت اطلاعات به دست آمده در حاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

همچنین معماری و طراحی این تراشه ها توسط TSMC ساخته و اجرا خواهد شد. انتظار می‌رود اطلاعات به دست آمده برای یک گوشی میان رده از سوی گوگل باشد، چون اعداد و ارقام برای یک دستگاه پرچمدار، چندان جذاب و قابل قبول نخواهد بود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع gizmochina

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.