عرضه سری آیفون ۱۶ اپل با حافظه رم بالا برای پشتیبانی هوش مصنوعی: کدام مدل ها ارتقا می یابند؟

عرضه سری آیفون ۱۶ اپل با حافظه رم بالا برای پشتیبانی هوش مصنوعی: کدام مدل ها ارتقا می یابند؟

هموراه افزایش حافظه رم در بسیاری از گوشی های هوشمند اندرویدی، به یک فرآیند عادی تبدیل شده است و دستگاه بسیار قدرتمندی ارائه می شوند. اما در مقابل شرکت Apple، هرگز از ۸ گیگابایت فراتر نرفته است و تنها در مدل های آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس استفاده می شود. با این حال، اپل احتمالاً باید تغییراتی را در محدوده خود ایجاد کند، زیرا رقابت هوش مصنوعی داغ شده و غول‌های فناوری تلاش می‌کنند مدل‌های زبان بزرگ (LLM) را در محصولات جدید ارائه کنند.

اما، به تازگی یک منبع خبری کره‌ای ادعا کرده است که عرضه سری آیفون ۱۶ اپل با حافظه رم بالا صورت می گیرد. دلیل اصلی این کار هم سازگاری کامل مدل جدید با هوش مصنوعی است.

عرضه سری آیفون 16 اپل با حافظه رم بالا

اطلاعات موجود در مورد عرضه سری آیفون ۱۶ اپل با حافظه رم بالا

با این حال، اخبار موجود درباره عرضه سری آیفون ۱۶ اپل با حافظه رم بالا مورد بررسی گرفته است، اما گزارش ها حاکی از ایجاد تغییرات در حافظه داخلی دستگاه می باشد. همچنین، به دلیل نامعلوم بودن اطلاعت ممکن است، تمامی پروژه تنها برروی مدل های آیفون ۱۶ پرو و آیفون ۱۶ پرو مکس اعمال شود. البته نیاز به فضای جانبی در گوشی هوشمند در حالت جدید ضروری می باشد و برای دریافت بهترین نتایج به ۲۰ گیگابایت رم نیاز دارند.

اما داشتن حافظه بیشتر گاهی اوقات می تواند بر علیه شما کار کند. به عنوان مثال، ممکن است تولیدکنندگان مجبور شوند برد دستگاه را به طور کامل تغییر بدهند، و افزودن تراشه های رم بیشتر می تواند علاوه بر افزایش هزینه حافظه، باعث افزایش مصرف انرژی و کاهش عمر باتری شود.

عرضه سری آیفون 16 اپل با حافظه رم بالا

اپل به احتمال زیاد ایده خوبی در مورد نحوه استفاده از حافظه فلش و اجرای LLM دارد، زیرا آیفون‌ها را می‌توان به گونه‌ای پیکربندی کرد که ظرفیت ذخیره‌سازی ۱ ترابایتی داشته باشند. اگرچه مشخص نیست اولین نسخه ها دارای این فناوری چه زمانی در دسترس خواهند بود، اما بعید به نظر می‌رسد که این شرکت فضای ذخیره‌سازی اولیه را تغییر بدهد.

در عرضه آیفون ۱۵ از ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی استفاده شد که برای اکثر کاربران کافی بود. با این حال، این ظرفیت ممکن است برای نیازهای آینده کافی نباشد، به خصوص اگر صنعت بخواهد از عملکرد هوش مصنوعی روی دستگاه پشتیبانی کند. در صورتی که محققان اپل در فعال کردن فضای ذخیره‌سازی NAND برای پشتیبانی از مدل‌های زبان بزرگ ناموفق باشند، عرضه سری آیفون ۱۶ اپل با حافظه رم بالا شروع می شود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.