عرضه اپل واچ Apple Watch برای اندروید: پروژه های غیرممکن در حوزه ساعت های هوشمند!

عرضه اپل واچ Apple Watch برای اندروید: پروژه های غیرممکن در حوزه ساعت های هوشمند!

اخیراً طی شکایات وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ)، یک لایحه کامل به شرکت Apple ایجاد شد که به اتهام دست داشتن در رفتار انحصاری شکل گرفته بود. انتقاد اصلی که توجه بسیاری از مخاطبان را جلب کرد، سازگاری محدود ساعت‌های هوشمند این برند فقط با سیستم عامل iOS بود. نسبت به همین موضوع قرار شد در آینده به طور شگفت انگیز عرضه اپل واچ Apple Watch برای اندروید شروع شود.

در حالی که ساعت هوشمند خود اپل با آیفون ها و سایر دستگاه ها بی عیب و نقص کار می کند، مدل های معروف دیگر برندها عملکرد مشابهی ندارند. این انحصار و جاه طلبی در پرونده DOJ علیه اپل به عنوان اثبات فعالیت ضد رقابتی استفاده می شود.

آزمایش های سه ساله در عرضه اپل واچ Apple Watch برای اندروید

در پاسخ این شکایت، اپل در صحن علنی بیان کرد که در مورد سازگاری تلفن های همراه اندرویدی برای کار با اپل واچ فکر کرده است. اما مشکلات فنی منجر به کنار گذاشتن نهایی این طرح شد. علاوه براین، در ادامه ادعا شد در فرآیند ساخت ساعت های هوشمند، به مدت سه سال فعالیت های بزرگی انجام شده است اما، به دلیل محدودیت های تکنولوژیکی، پروژه منتفی می شود.

با این حال، ایده کامل عرضه اپل واچ Apple Watch برای اندروید کاملا غیرممکن است، اما شکایت ایالات متحده ممکن است این شرکت را مجبور به تجدید نظر در موضع خود کند. همچنین، احتمال عرضه گزینه های دیگری را برای کارآمد کردن سازگاری نیز وجود دارد.

همچنین، اگر همه دستگاه های موجود به صورت هماهنگ کار کنند، مخاطبان بدون شک سود خواهند برد. اما نقطه قوت اپل، اکوسیستم کاملاً هماهنگ آن است. ادغام یکپارچه آیفون، آی پد، اپل واچ و سایر دستگاه ها می تواند در محبوبیت و توجه کاربران را جلب کند. به همین دلیل، اپل از حفظ این اکوسیستم هماهنگ سود می برد. با این حال، صاحبان کالاهای اپل را از فکر گزینه های دیگر باز می دارد.

در نهایت، شکایت وزارت دادگستری باعث ایجاد تغییر کامل در پروسه تولید این شرکت می شود. همچنین، تعدادی از مشکلات بزرگ چون انحصارسازی فروشگاه اپ استور کاملا از بین می رود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.