طعنه کوالکام به اپل در آخرین تیزر تبلیغاتی، من مک هستم!!

طعنه کوالکام به اپل در آخرین تیزر تبلیغاتی، من مک هستم!!

اواخر دهه ۲۰۰۰ شرکت اپل از شعار تبلیغاتی من مک هستم برای معرفی مک بوک های خود استفاده می‌‌کرد که خیلی هم مورد استقبال قرار گرفته بود و یکی از دلایل فروش بالای مک بوک های اپل در آن زمان نیز مربوط به شعار تبلیغاتی این شرکت کوپرتینویی بود.

افراد و شرکت های زیادی قصد داشتند با این روش تبلیغاتی، فروش محصولات خود را زیاد کنند که تابحال هیچکدام از آنها موفق به این کار نشده بودند. حالا کوالکام در آخرین تیزر تبلیغاتی خود به طور مستقیم از کلمه من مک هستم استفاده کرده است که از لحاظی یک طعنه به اپل محسوب می‌شود و از طرف دیگر نیز می‌توان گفت یه حرکت ناشیانه محسوب می‌شود.

کوالکام در کنفرانس رویداد کامپیوتکس اولین رایانه های شخصی مبتنی بر Copilot پلاس را معرفی کرد که همگی آنها از تراشه های اسنپدراگون ایکس و اسنپدراگون الیت پلاس استفاده می‌کتند. تراشه های ویندوزی کوالکام پیشرفت چشمگیری نسبت به سالهای گذشته تجربه خواهند کرد و با این روند، شاهد تنگ شدن بازار برای اپل و دیگر شرکت ها خواهیم بود.

طعنه کوالکام به اپل در آخرین تیزر تبلیغاتی، من مک هستم!!

از طرف دیگر گزارش هایی منتشر شده که اشاره‌ای به حضور سامسونگ در بازار تراشه های ویندوزی دارد. یعنی احتمال اینکه تراشه های اگزینوس با بهینه های سازی های مختلف در لپتاپ ها مورد استفاده قرار بگیرد نیز وجود دارد.

کوالکام یک همکاری جدید با مایکروسافت آغاز کرده است که روی توسعه Windows-on-ARM هستند که می‌تواند اتفاقات بسیار هیجان انگیزی به وجود بیاورد. از طرف دیگر اپل قصد همکاری با OpenAI است. مایکروسافت حدود ۴۹ درصد شرکت OpenAI را در دست دارد و با اضافه شدن اپل، اتفاقات بسیار هیجان انگیزی در بازار لپتاپ ها شاهد خواهیم بود.

مخصوصا، اپلی که به دنبال معرفی هوش مصنوعی جدید خود در محصولات بروز است تا بتواند از دیگر رقبای خود عقب نماند. از طرف دیگر، مایکروسافت با کلی شریک تجاری قدرتمند سهام بزرگترین توسعه کننده هوش مصنوعی در دنیا را در اختیار دارد که رقابت را برای اپل سخت خواهد کرد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __
منبع gsmarena

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.