طرح مفهومی شیائومی برای شارژ بی سیم در خودروهای برقی

طرح مفهومی شیائومی برای شارژ بی سیم در خودروهای برقی

اخیرا طی اخباری بیان شد که شرکت Xiaomi در حال حاظر یک پتنت جدیدی در رابطه با شارژ بی سیم در خودروهای برقی ثبت کرده است. این ایده با توجه به فناوری موجود امروزی ناقص و کاملاً پیچیده است، بنابراین انتظار نداشته باشید به این زودی ها به واقعیت تبدیل شود. اما البته جالب است و می تواند به عنوان سکوی پرشی برای راه حل بهتر عمل کند.

نکات مهم در مورد پتنت شارژ بی سیم در خودروهای برقی 

در ایده شارژ بی سیم در خودروهای برقی یک کامیون کوچک باتری‌دار را توصیف می‌کند که در نزدیکی وسیله‌ای که نیاز به شارژ دارد رانندگی می‌کند و با استفاده از فناوری رانندگی خودمختار، به‌طور خودکار مکان خود را پیدا می‌کند و قبل از شروع فرآیند شارژ به وسیله نقلیه متصل می‌شود. بر اساس شماتیک ها، یک چرخ بزرگ به خودرو متصل می شود و این دو را در هنگام شارژ در کنار هم نگه می دارد.

شارژ بی سیم در خودروهای برقی

بدیهی است که شارژ بی سیم در خودروهای برقی  یک طرح تقریبی از آنچه شیائومی در ذهن دارد است. به عنوان مثال، اگر یک ماشین پارک شده را شارژ می کنید، در مقایسه با شارژ کابلی استاندارد بسیار پیچیده به نظر می رسد. تصور یک پارکینگ پر از خودروهای برقی و کامیون های کوچک با باتری سخت است.

از طرف دیگر، می‌توانید یکی از آن‌ها را بردارید و آن را به عنوان تریلر بکشید و خودروی الکتریکی خود را در حال حرکت شارژ کنید. با این حال، این به پیشرفت های قابل توجهی در درایو شارژر نیاز دارد تا باتری های EV بتوانند جریان ورودی را کنترل کنند و همزمان موتور را به حرکت در آورند.

شارژ بی سیم در خودروهای برقیبا این حال، تغییرات در فضای خودروهای الکتریکی با سرعت شگفت‌انگیزی اتفاق می‌افتد و بسیاری از چیزهایی که یک دهه پیش غیرممکن تصور می‌شد اکنون به واقعیت تبدیل شده‌اند. لذا امیدواریم در این زمینه پیشرفت های بیشتری صورت گیرد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.