شرک ۵ کی منتشر میشه؟ تاریخ اکران و بازگشت شخصیت‌ها قطعی شد!

شرک ۵ کی منتشر میشه؟ تاریخ اکران و بازگشت شخصیت‌ها قطعی شد!

خبر خوب برای طرفداران انیمیشن‌های شرک! بالاخره یونیورسال و دریم‌ورکس تاریخ اکران پنجمین قسمت از این انیمیشن محبوب رو رسما اعلام کردن.

شرک ۵ قراره ۱۰ تیر ۱۴۰۵ (۱ ژوئیه ۲۰۲۶) روی پرده‌های سینما بره. خبر خوب‌تر اینکه صداپیشگان اصلی این انیمیشن هم دوباره به نقش‌هاشون برگشتن.

مایک مایرز دوباره صداپیشگی شرک رو برعهده داره، ادی مورفی دوباره صدای خر شرک می‌شه و کامرون دیاز هم دوباره در نقش شاهدخت فیونا ظاهر می‌شه.

هنوز معلوم نیست که آنتونیو باندراس توی این قسمت صداپیشگی گربه چکمه‌پوش رو برعهده داره یا نه.

 

در حال حاضر فقط یه تیزر کوتاه از این انیمیشن منتشر شده که تایید می‌کنه شرک ۵ در حال ساخته شدنه، صداپیشگان اصلی برگشتن و تاریخ اکرانش هم مشخص شده.

والت دورن که کارگردانی سه‌گانه انیمیشن Trolls رو برعهده داشته، کارگردان شرک ۵ هست. فیلمنامه این انیمیشن رو مایکل مک‌کالرز نوشته و داستانش هم از کریس ملداندری هست.

تا حالا ۴ قسمت از انیمیشن شرک ساخته شده که بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۰ اکران شدن. اولین قسمت شرک که سال ۲۰۰۱ روی پرده‌ها رفت، تونست ۴۸۷ میلیون دلار در گیشه جهانی فروش کنه و اولین انیمیشنی بود که جایزه اسکار بهترین انیمیشن سال رو دریافت کرد.

قسمت دوم شرک که سال ۲۰۰۴ اکران شد، ۹۳۵.۵ میلیون دلار فروش داشت. قسمت سوم و چهارم شرک هم که به ترتیب سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ اکران شدن، به اندازه دو قسمت اول موفق نبودن و تونستن ۸۱۳.۴ و ۷۵۶.۲ میلیون دلار در گیشه جهانی فروش کنن.

دو اسپین‌آف هم از این انیمیشن با محوریت شخصیت گربه چکمه‌پوش ساخته شده. انیمیشن گربه چکمه‌پوش که سال ۲۰۱۱ اکران شد، ۵۵۵ میلیون دلار فروش داشت و قسمت دومش با عنوان گربه چکمه‌پوش: آخرین آرزو که سال ۲۰۲۲ اکران شد، تونست بیش از ۴۸۵.۳ میلیون دلار در گیشه جهانی فروش کنه.

حالا باید منتظر بمونیم و ببینیم که شرک ۵ می‌تونه به اندازه قسمت‌های اولش موفق عمل کنه یا نه.

__ تکنو دات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.