شایعه: کوالکام در حال آماده سازی دو پردازنده

"Snapdragon 8 Gen 3 For Galaxy"

شایعه: کوالکام در حال آماده سازی دو پردازنده “Snapdragon 8 Gen 3 For Galaxy” با سرعت های مختلف هسته Cortex-X4 است

کوالکام در حال حاضر در حال توسعه پردازنده نسل بعدی خود، Snapdragon 8 Gen 3 است که قرار است در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۴ عرضه شود. این پردازنده با استفاده از فرآیند ساخت ۴ نانومتری TSMC تولید خواهد شد و دارای هسته های Cortex-X4، Cortex-A72 و Cortex-A51 خواهد بود.

کوالکام

طبق گزارشی جدید از Digital Chat Station، کوالکام در حال آماده سازی دو نسخه مختلف از Snapdragon 8 Gen 3 For Galaxy است. این دو نسخه از نظر سرعت هسته Cortex-X4 با یکدیگر متفاوت خواهند بود.

نسخه پایه Snapdragon 8 Gen 3 For Galaxy دارای هسته Cortex-X4 با سرعت ۳.۳ گیگاهرتز خواهد بود. این سرعت مشابه سرعت هسته Cortex-X2 در Snapdragon 8 Gen 1 است.

نسخه برتر Snapdragon 8 Gen 3 For Galaxy دارای هسته Cortex-X4 با سرعت ۳.۴ گیگاهرتز خواهد بود. این سرعت ۱۰۰ مگاهرتز بیشتر از نسخه پایه است و می تواند منجر به بهبود عملکرد قابل توجهی شود.

البته، هنوز مشخص نیست که کوالکام کدام نسخه از Snapdragon 8 Gen 3 For Galaxy را برای گوشی های گلکسی S24 اولترا و S24 پلاس انتخاب خواهد کرد. با این حال، احتمال می رود که نسخه برتر با سرعت ۳.۴ گیگاهرتز را انتخاب کند تا عملکرد این گوشی ها را به حداکثر برساند.

در نظر داشته باشید که این گزارش هنوز یک شایعه است و باید تا زمان تایید رسمی کوالکام آن را با احتیاط در نظر گرفت.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.