چهره جدید سیری در iOS 18 با انبوهی از امکانات تازه

چهره جدید سیری در iOS 18 با انبوهی از امکانات تازه

همانطور که پیش‌بینی می‌شد، سیری، دستیار دیجیتال محبوب Apple، در iOS 18 با چهره‌ای کاملاً جدید و انبوهی از قابلیت‌های شگفت‌انگیز مبتنی بر هوش مصنوعی ظاهر خواهد شد. بروزرسانی جدید، تعامل با آیفون را به سطحی فراتر از همیشه ارتقا می‌دهد و سیری را به دستیاری تبدیل می‌کند که واقعاً می‌تواند نیازها و خواسته‌های شما را درک کند.

فهم عمیق‌تر زبان طبیعی

یکی از بارزترین پیشرفت‌های سیری، گامی بلند در جهت درک عمیق‌تر زبان طبیعی است. دیگر لازم نیست دستورات را به شکلی خاص و از پیش تعیین‌شده بیان کنید. با آموزش سیری از طریق حجم عظیمی از داده‌های مکالمه و سناریوهای مختلف، این دستیار دیجیتال حالا می‌تواند منظور شما را حتی با استفاده از دستورات مبهم و نامشخص نیز به درستی درک کند.

به عنوان مثال، به جای گفتن دستوری خشک و رسمی مانند نور اتاق را روشن کن، می‌توانید به سادگی بگویید هی سیری، می‌خوام یه کم نور بشه. سیری با درک لحن و محتوای درخواست شما، به طور خودکار منظور شما را از روشن کردن چراغ‌ها در محیط فعلی متوجه خواهد شد.

سیری در iOS 18

ادغام عمیق با برنامه‌های آیفون

سیری در iOS 18 فراتر از یک دستیار صرف عمل می‌کند و با ادغام عمیق در ۱۸ برنامه داخلی آیفون، به یکپارچه‌سازی بی‌نظیر در تجربه کاربری شما دست می‌یابد. این بدان معناست که سیری می‌تواند در بطن برنامه‌های مختلف آیفون حضور داشته باشد و وظایف متعددی را به طور مستقیم و بدون نیاز به باز کردن برنامه‌های جداگانه انجام دهد.

فرض کنید در حال مرور گالری تصاویر خود هستید و می‌خواهید عکسی را با یکی از دوستانتان به اشتراک بگذارید. به جای باز کردن برنامه Photos، سپس انتخاب عکس و یافتن برنامه پیام‌رسان برای ارسال، می‌توانید به سادگی به سیری بگویید عکس این منظره زیبا را برای سارا بفرست. سیری به طور خودکار عکس مورد نظر را پیدا می‌کند، آن را در برنامه پیام‌رسان دلخواه شما باز می‌کند و حتی می‌تواند متنی مناسب برای همراهی با عکس نیز به شما پیشنهاد دهد.

قابلیت‌های نوآورانه در برنامه‌های مختلف

ادغام عمیق سیری با برنامه‌های آیفون، دریچه‌ای نو به سوی انبوهی از قابلیت‌های نوآورانه می‌گشاید. در اینجا چند نمونه از این قابلیت‌ها در برنامه‌های مختلف آورده شده است:

دوربین: سیری می‌تواند با دستورات صوتی شما، بین حالت‌های فیلم و عکس جابجا شود، تایمر شاتر را تنظیم کند و حتی از بین دوربین‌های جلو و عقب سوییچ کند. ثبت عکس‌های سلفی و ویدیوهای جذاب با سیری در iOS 18 آسان‌تر از همیشه خواهد بود.

ایمیل: سیری با الهام از Gmail، می‌تواند ایمیل‌های شما را به طور خودکار دسته‌بندی کند، به نوشتن، ارسال و زمان‌بندی ایمیل‌ها کمک کند، ایمیل‌های ناخواسته را علامت‌گذاری کند، یادآوری‌هایی را بر اساس ایمیل‌ها تنظیم کند، محتوای ایمیل‌ها را خلاصه کند و حتی “پاسخ‌های هوشمند” را برای ایمیل‌های دریافتی شما پیشنهاد دهد. مدیریت صندوق پستی شلوغتان با سیری در iOS 18 به تجربه‌ای لذت‌بخش تبدیل خواهد شد.

عکس‌ها: مجموعه‌ای از ابزارهای ویرایش عکس مبتنی بر هوش مصنوعی به برنامه Photos اضافه می‌شود که به شما امکان می‌دهد اشیاء ناخواسته را از عکس‌ها حذف کنید، جای خالی تصاویر را با استفاده از هوش مصنوعی پر کنید، عکس‌ها را بر اساس افراد یا حیوانات موجود در آنها جستجو کنید و از فیلترهای جذاب مبتنی بر هوش مصنوعی برای ارتقای کیفیت عکس‌هایتان استفاده کنید. ویرایش عکس‌هایتان با سیری در iOS 18 به خلاقیت و سرگرمی فراوانی تبدیل خواهد شد.

سیری در iOS 18

سافاری: سیری می‌تواند خلاصه‌ای از صفحات وب را در مرورگر سافاری به شما ارائه دهد تا از صرف وقت برای خواندن متن‌های طولانی صرف‌نظر کنید. همچنین می‌توانید با دستورات صوتی، گروه‌های جدیدی از برگه‌ها ایجاد کنید و برگه‌ها را به صورت خصوصی باز کنید تا تجربه وبگردی شما در سافاری با سیری در iOS 18 به مراتب کارآمدتر و لذت‌بخش شود.

یادداشت‌های صوتی: ضبط یادداشت صوتی کاملاً بدون نیاز به لمس گوشی با سیری در iOS 18 امکان‌پذیر است. به سادگی به سیری دستور دهید تا ضبط جدیدی ایجاد کند، شروع به صحبت کنید، ضبط را متوقف کند، نام خاصی برای فایل ضبط‌شده انتخاب کند و حتی آن را به یک پوشه مشخص منتقل کند همه این کارها با دستورات صوتی سیری انجام شدنی هستند. دیگر نگران فراموش کردن جزئیات مهم با سیری در iOS 18 نخواهید بود.

سیری در iOS 18

آینده‌ای روشن با سیری در iOS 18

با پیشرفت‌های چشمگیر در هوش مصنوعی، سیری در iOS 18 به دستیاری هوشمند و کارآمد تبدیل شده است که می‌تواند به طور طبیعی با شما تعامل کند، درک بالایی از نیازهایتان داشته باشد و در انجام امور روزمره به شما کمک کند. ادغام عمیق با برنامه‌های آیفون و قابلیت‌های نوآورانه در حوزه‌های مختلف، تجربه‌ای کاملاً جدید از تعامل با گوشی را برای شما رقم خواهد زد.

به گفته مارک گورمن، متخصص افشای اطلاعات اپل، ممکن است راه‌اندازی تمامی این ویژگی‌ها به صورت همزمان انجام نشود. برخی از قابلیت‌ها در WWDC معرفی خواهند شد، اما انتشار کامل آن‌ها ممکن است به صورت تدریجی و از طریق بروزرسانی‌های نرم‌افزاری تا سال ۲۰۲۵ ادامه پیدا کند. با این حال، به نظر می‌رسد آینده روشن و هیجان‌انگیزی در انتظار سیری و تعامل انسان و ماشین در دنیای اپل است.

__ تکنو دات مرجع اخبار تکنولوژی __
منبع gizmochina

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.