سیاست جدید OpenAI برای هوش مصنوعی در برنامه‌های نظامی 

سیاست جدید OpenAI برای هوش مصنوعی در برنامه‌های نظامی

اخیراً پلتفرم OpenAI به دلیل تغییراتی که در بستر شرکت خود داشت، الگوهای جدیدی را در پیش زمینه خود راه اندازی کرده است. در ابتدا، این سازمان استفاده از فناوری خود را برای اهداف “نظامی و جنگی” ممنوع کرد. البته، نگرانی هایی زیادی در مورد کاربردهای نظامی بالقوه هوش مصنوعی ایجاد شده است.

OpenAI

تغییرات و سیاست جدید OpenAI

نگرش های سازمان های نظامی جهانی به فناوری های هوش مصنوعی طی سال های گذشته بسیار رونق بزرگی داشته است. سارا مایرز-وست از مؤسسه AI Now خاطرنشان کرد که یکی از دلایل علاقه مندی این سازمان ها به این فرآیند افزایش استفاده از هوش مصنوعی در مناطق درگیری مانند غزه است. این تغییر نشان دهنده گشایش همکاری نظامی است که به طور سنتی مشوق های مالی قابل توجهی را برای شرکت های فناوری ارائه می دهد.

اگرچه OpenAI مدافع این است که فناوری نباید برای آسیب رساندن یا توسعه تسلیحات مورد استفاده قرار گیرد، حذف سیاست “نظامی و جنگ” می تواند راه را برای استفاده های نظامی دیگر باز کند. در حال حاضر، هیچ یک از ابزارهای این پلتفرم متناسب با فضاهای جنگی نمی باشد اما، مدل های زبان می توانند برای پشتیبانی از دستورات برای کدگذاری یا از بین بردن دستگاه های بالقوه مضر در عملیات نظامی استفاده شوند.

نیکو فلیکس یکی از نفرات مهم از این شرکت بیان کرد که هدف به روز رسانی خط مشی ایجاد اصول مشترک و به راحتی قابل درک است. این شرکت بر اصولی مانند «عدم آسیب رساندن به دیگران» تأکید دارد که می تواند در موقعیت های مختلف به طور همزمان اعمال شود.

OpenAI

با این حال، در حال حاضر OpenAI با همکاری دیگر شرکت ها برای توسعه ابزارهای امنیت سایبری کار می کند و تاکید می کند که همه اتحادهای نظامی لزوما آسیب پذیر نیستند. به نظر می رسد تغییر سیاست اجازه چنین همکاری هایی را می دهد، که ممکن است قبلاً به دسته گسترده “نظامی” تنزل داده شده باشد.

این تغییر رویکرد متفاوتی را پیشنهاد می‌کند که استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی را با مزایای بالقوه‌ای که می‌تواند در حوزه‌های امنیت ملی به همراه داشته باشد، متعادل می‌کند. با این حال، این جا را برای بحث در مورد اینکه کجا باید برای کاربردهای نظامی ترسیم کرد، باقی می گذارد، که احتمالاً با پیشرفت فناوری هوش مصنوعی رشد می کند.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.