نسل چهاردهم پردازنده‌های سری HX اینتل در CES 2024

نسل چهاردهم پردازنده‌های سری HX اینتل در CES 2024

شرکت Intel در حال حاظر با نسل چهاردهم پردازنده های تلفن های همراه و رایانه جایگاه ویژه‌ای را کسب کرده است. به تازگی نیز  پردازنده‌های موبایل جدید سری HX اینتل در رویداد CES 2024 معرفی شدند. این محصولات جدید ارتقا یافته از نسل سیزدهم رپتور لیک هستند.

سری HX اینتل

اطلاعات و مشخصات پردازنده‌های جدید سری HX اینتل

یکی از ویژه ترین محصولات این شرکت پردازنده Intel Core i9-14900HX بود که برای لپ تاپ های بازی با عملکرد بالا طراحی شده بود. این پردازنده دارای ۲۴ هسته چشمگیر است و می تواند به سرعت ۵.۸ گیگاهرتز برسد. همچنین، این تراشه تا ۱۹۲ گیگابایت حافظه DDR5-5600 را همراه با آخرین اتصالات مانند Wi-Fi 7، بلوتوث ۵.۴ و Thunderbolt 5 پشتیبانی می کند.

همچنین، پردازنده Core i7-14700HX جدید نیز اکنون دارای ۲۰ هسته است که چهار هسته بیشتر از نسل قبلی خود است. این بروزرسانی باید عملکرد برنامه ها و بازی های چند رشته ای را بهبود بخشد. در مقایسه با AMD، به نظر می رسد Core i9-14900HX اینتل در بیشتر تست ها بهتر از Ryzen 9 7945HX AMD عمل می کند، اما از همه نظر.

سری HX اینتل

با این حال، ذکر این نکته ضروری است که اینتل سری HX اینتل را با مدل های نسل سیزدهم مقایسه نکرده است. بررسی قبلی نشان می‌دهد که این تراشه‌ها بیشتر یک ارتقاء هستند تا یک انقلاب، به خصوص در مقایسه با بهترین پردازنده‌های AMD.

در رویداد امروز حدود ۱۸ پردازنده جدید از جمله Core i9-14900 پرچمدار در این مجموعه معرفی شدند. این پردازنده نیز دارای ۲۴ هسته است و برای مصرف انرژی کم با توان پایه ۶۵ وات طراحی شده است. این پردازنده مانند چیپست های موبایل از حافظه DDR5-5600 و ۱۹۲ گیگابایت پشتیبانی می کند و با مادربردهای سری ۶۰۰ و ۷۰۰ اینتل سازگار است.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.