هیولای جدید دنیای گوشی‌های هوشمند سری گوگل پیکسل ۹

هیولای جدید دنیای گوشی‌های هوشمند سری گوگل پیکسل ۹

انتظارها به پایان رسید و سرانجام پرچمداران جدید Google، سری گوگل پیکسل ۹ با پردازنده تنسور G4 معرفی شدند. این مدل ها با نوآوری های متعدد در زمینه عملکرد و کارایی، بار دیگر کاربران را شگفت زده کرده اند. در این بررسی عمیق، به جزئیات عملکرد پیکسل ۹ و عوامل پیشرفت چشمگیر آن نسبت به نسل قبلی می پردازیم.

پردازنده قدرتمند سری گوگل پیکسل ۹

پردازنده تنسور G4، مغز متفکر سری گوگل پیکسل ۹، از ۸ هسته در پیکربندی منحصر به فرد ۱+۳+۴ تشکیل شده است. این چیدمان شامل یک هسته پرقدرت Cortex-X4 (3.1 گیگاهرتز) برای وظایف سنگین، سه هسته Cortex-A720 با کارایی بالا (۲.۶ گیگاهرتز) برای پردازش های روزمره و چهار هسته کم مصرف Cortex-A520 (1.95 گیگاهرتز) برای صرفه جویی در مصرف انرژی در مواقع کم کاری می باشد.

این پیکربندی جدید در مقایسه با تنسور G3 با (۱+۴+۴) نسل قبل، تعادل بهتری بین عملکرد و کارایی ارائه می دهد. هسته Cortex-X4، که در پردازنده اسنپدراگون ۸ نسل ۳ کوالکام نیز استفاده می شود، ۱۵ درصد عملکرد سریعتر و ۴۰ درصد راندمان انرژی بهینه تر را به ارمغان می آورد. هسته های Cortex-A720 و Cortex-A520 نیز ۲۰ درصد افزایش کارایی را در مدیریت منابع به ارمغان می آورند.

سری گوگل پیکسل 9

آزمایش های AnTuTu که توسط Rozetked انجام شده است، گواه پیشرفت چشمگیر سری گوگل پیکسل ۹ در مقایسه با نسل قبلی است. این مدل با کسب امتیاز ۱,۰۷۱,۶۱۶، ۱۹ درصد از پیکسل ۸ (۹۰۰,۰۰۰) پیشی گرفته است.

پیکسل ۹ پرو نیز با امتیاز ۱,۱۴۸,۴۵۲، ۰.۴ درصد از پیکسل ۸ پرو (۱,۱۴۲,۹۸۴) قوی تر ظاهر شده است. مدل ۹ پرو XL در صدر این رقابت قرار می گیرد و با امتیاز ۱,۱۷۶,۴۱۰، ۳ درصد از ۸ پرو XL با (۱,۱۴۲,۹۸۴) فاصله گرفته است.

عوامل متعدد در این پیشرفت سری گوگل پیکسل ۹ دخیل هستند:

معماری جدید: پیکربندی ۱+۳+۴ تنسور G4 تعادل بین قدرت و کارایی را به طور قابل توجهی بهبود می بخشد.

هسته های قدرتمندتر: Cortex-X4 15 درصد سریعتر و ۴۰ درصد کارآمدتر از هسته های نسل قبل است.

هسته های کارآمدتر: Cortex-A720 و Cortex-A520 20 درصد کارایی بیشتری در مدیریت وظایف و مصرف انرژی دارند.

بهبود فرآیند: به نظر می رسد تنسور G4 آخرین پردازنده گوگل باشد که با سامسونگ ساخته می شود. گوگل در حال برنامه ریزی برای تغییر به TSMC با پیکسل ۱۰ و تنسور G5 است که می تواند منجر به افزایش بیشتر عملکرد و کارایی در نسل بعدی شود.

سری گوگل پیکسل 9

سری گوگل پیکسل ۹ با اتکا به پردازنده تنسور G4 و هسته های جدید و قدرتمند آن، گامی بزرگ در زمینه عملکرد و کارایی برداشته است. این گوشی ها نه تنها نیازهای روزمره کاربران را به طور روان پاسخگو هستند، بلکه می توانند از عهده سنگین ترین وظایف و پردازش ها نیز برآیند. با در نظر گرفتن نتایج تست ها و پیشرفت های چشمگیر این مدل، می توان با قاطعیت گفت که این گوشی ها بدون شک نظر کاربران را به خود جلب خواهند کرد و در بازار پر رقابت گوشی های هوشمند، حرف های زیادی برای گفتن خواهند داشت.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __
منبع shiftdelete

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.