کوالکام: سری گلکسی S23 با تراشه اسنپدراگون عرضه خواهد شد

سری گلکسی S23 با تراشه اسنپدراگون عرضه خواهد شد

شایعات زیادی از ماه گذشته درمورد سری گلکسی S23 منتشر شده و هرکدام از آنها یک ویژگی خاص برای این سری ها اختصاص دادند. برخی گفته ها حاکی از عرضه این سری در اول فوریه ۲۰۲۳ و یا اواخر ۲۰۲۲ هستند. همچنین یکی دیگر از ادعا درمورد تراشه استفاده شده در نسخه های این سری است. بر اساس ادعای رسمی کوالکام، این سری سامسونگ با تراشه های انحصاری این شرکت روانه بازار خواهند شد.

طبق گفته های مدیر مالی کوالکام، حرکت تولید تراشه های این شرکت به سمت سری گلکسی S23 بوده و تمرکز اصلی این شرکت روی تامین پردازنده های سری Galaxy S23 بوده است. همچنین این شخص اعلام کرده طبق پیشبینی های کوالکام، حدود ۷۵ درصد از سهام تراشه هایی که برای سری گلکسی S22 تامین شده بود، به سمت گلکسی S23 تغییر پیدا کرده است.

همچنین افزایش سهم تولید در سه ماهه اول ۲۰۲۳ در دستور کار این شرکت قدرتمند قرار گرفته و به احتمال زیاد، استقبال خوب از این سری باعث افزایش تقاضا برای تراشه های نسل جدید این شرکت خواهد بود. یکی از احتمالاتی که درمورد این سری در دسترس قرار گرفته، استفاده از تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۲ است که از لیتوگرافی احتمالی ۴ نانومتری استفاده خواهد کرد و بعید به نظر می‌رسد فرآیند ۳ نانومتری در این تراشه ها پیاده سازی شود.

سری گلکسی S23 با تراشه اسنپدراگون

سری گلکسی S23 با تراشه اسنپدراگون

گوشی های گلکسی S23 و S23 پلاس به همراه گلکسی S23 اولترا با تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۲ در گیک‌بنچ حضور پیدا کرده بودند و برخی از نمرات آنها برای تست های تک هسته و چند هسته‌ای به دست آمده است. حالا به نظر می‌رسد سامسونگ به طور کامل، استفاده از تراشه های اگزینوس را برای این سری کنار گذاشته و تمرکز اصلی شرکت کره‌ای روی نمایشگر و دوربین خواهد بود. یکی از دلایل این کار، حرکت موفق شیائومی در بخش دوربین است که سامسونگ را به این سمت می‌کشاند.

کریستیانو آمون، مدیرعامل کوالکام خبر از همکاری این شرکت با سامسونگ را برای چند سال اعلام کرده بود و قرار است چند نسخه از تراشه های نسل جدید کوالکام به صورت انحصاری روی گوشی های گلکسی پیاده سازی خواهد شد. این انحصار سازی می‌تواند روند تولید و همچنین عملکرد سامسونگ در ارائه گوشی های متنوع در رنج های مختلف را افزایش دهد.

احتمال حضور تراشه های اگزینوس در سری گلکسی S23 به طور کامل تایید نشده اما گزارش هایی که از منابع نزدیک به شرکت کره‌ای به بیرون درز پیدا کرده، نشان می‌دهد در این سری خبری از تراشه های اگزینوس نخواهد بود و سامسونگ به صورت انحصاری از تراشه های کوالکام استفاده خواهد کرد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

منبع gsmarena

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.