سرمایه گذاری میلیاردی اپل در فناوری MicroLED برای رقابت با سامسونگ

سرمایه گذاری میلیاردی اپل در فناوری MicroLED برای رقابت با سامسونگ

Apple در حال حاظر منحصر به فرد عمل می کند و تمام اجزای مورد استفاده در دستگاه های خود طراحی می کند، این به آنها برتری متمایز نسبت به رقبایشان می دهد. اپل قطعات خود را نمی سازد، اما در عوض با شرکت های مستقلی مانند TSMC کار می کند. این سازندگان ترجیح می دهند به جای اینکه این شرکت زنجیره تامین را کنترل کند، با هم کار کنند.

با این حال، اپل در مورد نمایشگرها چندان بخش بزرگی در مستقل بودن ندارد. این شرکت در این زمینه با غول هایی مانند Samsung و LG Display همکاری می کند. طبق گزارش‌ها، سرمابه گذاری متعدد بوجود آمده، در تلاش برای به دست آوردن کنترل بیشتر بر محموله‌های نمایشگر و کاهش اتکا به شرکای مانند سامسونگ بوده، سرمایه‌گذاری اصلی بر روی فناوری microLED می باشد.

اپل

توضیحاتی در مورد سرمایه گذاری میلیاردی اپل در فناوری MicroLED

تکنولوژی جدید در حوزه صفحه نمایش یعنی MicroLED یکی از فناوری های نمایشگر نسبتا جدید است که پتانسیل بهتری نسبت به نمایشگرهای LCD و OLED دارد و خود تابشی است، یعنی نیازی به نور پس زمینه ندارد که سیاهی عمیق تر، کنتراست بالاتر و بازده انرژی بهتری را ارائه می دهد. این نمایشگرها بسیار بادوام هستند و می توان آنها را به طور کلی در اشکال مختلفی به کار برد.

با آگاهی از وضعیت، اپل در حال کار بر روی توسعه نمایشگرهای MicroLED برای محصولات خود است و بیش از یک میلیارد دلار در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کرده است. گفته می شود که این شرکت در حال ساخت تاسیسات تولید این فناوری برای خود است که می تواند به آن کمک کند نمایشگرهای جدیدی را سریعتر و با هزینه کمتر به بازار عرضه کند. با این حال، این شرکت با چالش های تولید انبوه مواجه است اما متعهد است که این فناوری را به بازار عرضه کند.

با اینحال، در حال حاظر نمی توان گفت که اپل چه زمانی اولین محصول خود با فناوری MicroLED را عرضه می کند، اما این شرکت در مورد این فناوری کاملا پایدار است. اگر این نمایشگرها بتوانند پتانسیل خود را پیدا کنند، می توانند صنعت نمایشگر را متحول کنند و به خصوص در بخش بسیار بزرگی به اپل کمک می کند تا جایگاه خود را به عنوان یک رهبر در بازار موبایل حفظ کند.

اپل

در حال حاظر اپل در روند ساخت نمایشگرهای خود کاملا مستقل محسوب می شود،و شرکت هایی مثل سامسونگ و ال جی دیگر نمی توانند از هر محصول این شرکت درآمد کسب کنند. در سال ۲۰۲۱، سامسونگ ۱۰.۳ میلیارد دلار و ال جی ۳.۶ میلیارد دلار تنها با محصولات این شرکت درآمد داشتند. این بدین معنی است که مستقل شدن در این بخش می تواند سرمایه گذاری ها و درآمد های بسیاری را در همراه خود داشته باشد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.