سامسونگ تولید پنل آیفون ۱۵ را یک ماه زودتر از موعد مقرر آغاز خواهد کرد

 سامسونگ، تولید پنل آیفون ۱۵ را یک ماه زودتر از موعد مقرر آغاز خواهد کرد

بر اساس خبرهای جدیدی که از کره دریافت شده، تامین کننده OLED اپل، Samsung، به دلیل مشکلات بوجود آمده در بخش تولید با یکی از تامین کنندگان دیگر Apple، تولید پنل های OLED برای سری آیفون ۱۵ را قبل از تاریخ تولید در شرکت آغاز خواهد کرد.

به گفته منابع The Elec، سامسونگ اکنون قصد دارد تا تولید پنل‌های OLED را در ماه می به جای ژوئن آغاز کند تا کاهش سفارش‌های اولیه برنامه‌ریزی شده از BOE که طی دلایلی چون نشت نور در اطراف صفحه‌نمایش‌های OLED که در آن سطوح و سوراخ‌ها بریده شده‌اند، جبران کند. همچنین در بخش طراحی نیز فضای مورد نیاز برای دوربین TrueDepth و Face ID پنل آیفون ۱۵ باید کاملا حفظ شود.

تولید پنل آیفون 15

اپل به شریک چینی خود BOE سفارش کرده بود که برخی از پنل‌های OLED را برای نسخه استاندارد پنل آیفون ۱۵ تولید کند، اما به خاطر وجود مشکلات بزرگ در بین این دو شرکت اپل این سفارش را لغو کرد و BOE اکنون شانس خود را برای تبدیل شدن به یکی از بهترین شرکت های تولید کننده را از دست خواهد داد.

سامسونگ همیشه خواستار تولید یک پنل OLED را برای مدل استاندارد آیفون ۱۵ نیز بود، اما حال به دلیل وجود مشکلات سازنده بین این دو شرکت، خواسته این شرکت به تحقق خواهد یافت.

تولید پنل آیفون 15

مشخصات پنل های آیفون ۱۵

مدل های استاندارد و پلاس پنل آیفون ۱۵ از ترانزیستور لایه نازک سیلیکونی پلی کریستالی (LTPS) (TFT) استفاده می کنند، به این معنی که دستگاه ها از ویژگی های ProMotion و نمایشگرهای همیشه روشن مانند مدل پرو اپل پشتیبانی خواهند کرد.

در بخش دیگر، LG Display تولید پنل های LTPO TFT OLED را برای مدل های رده بالای آیفون ۱۵ در ماه ژوئن آغاز خواهد کرد. پنل‌های LPTO  این دستگاه ها دارای پشتیبانی ۱۲۰ هرتزی ProMotion و گزینه نرخ تازه‌سازی ۱ هرتز هستند که در صورت پایداری در صفحه قفل و نبود کاربری اجازه می‌دهد تا اعلان های مهم و موارد دیگر بدون ایجاد نیروی اضافی روی باتری قابل مشاهده باشد.

پنل آیفون 15

مطابق با این موضوع، تولید پنل ها توسط سامسونگ لزوما به معنای پایان کار BOE به عنوان تامین کننده اپل نیست. بر اساس اطلاعاتی که دریافت شده، سازنده پنل‌های نمایشگر چینی در حال پیشرفت و رفع مشکل نشت نور است و ممکن است ظرف یک سال عرضه پنل‌های OLED را برای آیفون ۱۵ آغاز کند. مطابق با گزارشاتی که دریافت شده، انتظار می رود که سری آیفون ۱۵ در ماه سپتامبر وارد بازار شوند.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.