ساخت کنسول‌های بازی روسی با درخواست پوتین: پتلفرم رقیب برای Steam!

ساخت کنسول‌های بازی روسی با درخواست پوتین: پتلفرم رقیب برای Steam!

به تازگی یک دستورالعمل خاص در کشور روسیه اعمال شد که نظر بسیاری از خبرگذاری ها را به خود جلب کرد. طرح ساخت کنسول‌های بازی روسی و پلتفرمی مانند Steam به درخواست رئیس جمهور ولادیمیر پوتین تایید شده است. این طرح با هدف پیشبرد رشد اجتماعی و اقتصادی منطقه کالینینگراد شکل می گیرد. علاوه بر مشوق‌های مالیاتی برای صنایع، بخش های اقتصاد مناطق را تحت حمایت و رونق قرار می دهد.

ظاهرا این درخواست عجیب در روز دوشنبه ارائه شد، که طی نشست دولتی جزو موارد مورد توجه بوده است . میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه، مسئول اجرای پروژه خاص می باشد. او تا ۱۵ ژوئن فرصت دارد تا استراتژی دستیابی به اهداف اصلی مانند رفع مشکل برنامه ریزی ساخت کنسول های بازی، اعم از قابل حمل و ثابت، و توسعه یک سیستم عامل و یک سیستم ابری برای بازی ها و برنامه های کاربردی ارائه شده توسط کاربر اعمال کند.

عوامل مانع پروژه ساخت کنسول‌های بازی روسی

با توجه به تحریم‌های فعلی که در واکنش به حمله روسیه به اوکراین اعمال شده است، ساخت کنسول‌های بازی روسی با سخت‌افزار AMD، انویدیا یا اینتل غیر ممکن می باشد. علاوه بر ورشکستگی شرکت های تجاری در آگوست ۲۰۲۳، تولیدکنندگان بزرگ پردازنده ها در کشور هرگز از نظر عملکرد قابلیت رقابت را ندارند.

حتی قبل از اینکه هر سه سازنده کنسول توزیع آنها را به عنوان بخشی از خروج غرب از روسیه متوقف کنند، کنسول های بازی هرگز واقعاً در آنجا محبوب نبودند. اما بازی‌های رایانه‌ای، به‌ویژه بازی‌های تیراندازی و بازی‌های آنلاین انبوه چند نفره، همیشه در روسیه محبوب بوده‌اند. به همین دلیل، در طرح اصلی توسعه یک جایگزین برای استیم، ممکن است توجه بیشتری را از طرف جامعه گیمرها به خود جلب کند.

با این حال، طی ماه های گذشته مدتی طول کشید تا حتی اپیک گیمز، با منابع عظیمش، پلتفرم بزرگ Valve را به چالش بکشد.  علاوه بر این در حال حاضر مشخص نیست پوتین چقدر قادر است برای ساخت کنسول‌های بازی روسی تلاش کند، چرا که این پروژه در هر صورت پرهزینه می باشد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نظرتون در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات بی ربط با این مطلب خودداری نمایید.